Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Właściciel ZPR Media przedstawił projekt ,,500 plus dla kioskarzy"

  • Autor: wirtualnemedia.pl/dlahandlu.pl
  • Data: 12-10-2018, 10:38
Zbigniew Benbenek, właściciel grupy ZPR Media (wydawcy m.in. „Super Expressu”) w związku z problemami na rynku prasy i złą sytuacją Ruchu pod koniec września zaprezentował projekt wsparcia w postaci „500 plus dla kioskarzy”, który przekazał również ministerstwu kultury - czytamy na portalu Witrulanemedia.pl.

Projekt ustawy o promocji prasy, który zaprezentował Zbigniew Benbenek m.in. na wrześniowym posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu zakłada stworzenie Funduszu Promocji Prasy, którym zarządzałby minister kultury w postaci funduszu celowego z budżetu państwa.

Wsparcie dla kioskarzy miałoby obejmować punkty sprzedaży prasy zlokalizowane w małych miejscowościach lub na obszarach, do których kolportaż jest utrudniony czy nierentowny. Projekt tego dokumentu zakłada, że zarządzający punktami sprzedaży prasy mieliby składać wnioski o dotację do ministra kultury, który w celu ich rozpatrywania miałby powołać komisję.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wnioskujący musieliby spełniać wymogi m.in. lokalizacji kiosku oraz minimalnego poziomu sprzedaży. Wsparcie miałoby wynieść do 500 zł, stąd robocza nazwa pomysłu „500 plus dla kioskarzy”. Zbigniew Benbenek, właściciel ZPR Media oraz wiceprezes Izby Wydawców Prasy tłumaczył wcześniej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że dotacja dla punktów sprzedaży prasy wyniosłaby do 500 zł i byłaby m.in. uzależniona od obrotu sprzedaży.

- Losy projektu „500 Plus dla kioskarza” omawialiśmy na ostatnim posiedzeniu Izby Wydawców Prasy. Uzyskał on poparcie Izby, będziemy to dalej procedować. Wiceminister Lewandowski zapewniał podczas wywiadu w Polsacie, że dystrybucji prasy trzeba pomóc – przekazał Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!