Dzięki decyzji sieci 3150 placówek sieci stało się punktami przyjmującymi szklane butelki zwrotne 500 ml po 5 produktach takich jak:

  • Żywiec Jasne Pełne,
  • Warka Classic,
  • Harnaś Jasne Pełne,
  • Namysłów Pils,
  • Kasztelan Niepasteryzowane.

 Co istotne, klient aby odzyskać kaucję (50 gr. za butelkę) nie będzie nawet musiał mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka. Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby. Bez paragonu – wtedy kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu ​100 dni). Z paragonem z sieci Biedronka za oddawane butelki – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką.

 - Biedronka prowadzi szereg działań prośrodowiskowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml – tłumaczy Marta Walkiewicz, kupiec odpowiedzialna za ofertę piw w sieci Biedronka.

W 2021 roku Biedronka sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci, dlatego spodziewa się, że przyjmowanie kaucji za butelki będzie miało realny proekologiczny wpływ.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl