Optymalny proces zakupów powinien charakteryzować się jak najmniejszą ilością kliknięć, ale dostępne na rynku sytemy e-commerce FMCG pozostawiają wiele do życzenia. Prawdziwe problemy zaczynają się wtedy, gdy chcemy zrealizować zakupy przy użyciu tableta czy telefonu komórkowego. Jeszcze w tym roku sprzedaż tabletów przewyższy sprzedaż komputerów stacjonarnych a smartfony stanowić będą ponad 70 proc. wszystkich telefonów dystrybuowanych przez operatorów GSM. Polski rynek właśnie wchodzi w erę Post-PC a Suppersam jest doskonale przygotowany na nadchodzący boom urządzeń mobile.

Jak mówi Tomek Kwieciński, pomysłodawca, inwestor i lider projektu, cały wysiłek w pracach projektowych został włożony w dopasowanie projektu do zmian zachodzących na rynku Mobile/PC. - Galeria Suppersam dynamiczne dopasowuje obraz do każdej wielkości ekranu urządzenia, przy pomocy którego realizujemy zakupy przez Suppersam. Może to być tablet, komputer PC, laptop czy ekran Smart TV. Pod koniec kwietnia zostaną udostępnione dedykowane aplikacje mobilne na 3 główne systemy operacyjne (iOS, Android, Windows Phone). Ich główną zaletą będzie zintegrowana z serwisem lista zakupowa - tłumaczy Kwieciński.

- Pozycje, które dodamy do listy zakupów w smartfonie w chwili, gdy zabraknie przysowiowego papieru czy pasty do zębów, pojawią się na jednocześnie na liście ‘do kupienia' dostępnej z poziomu laptopa czy komputera PC. Aplikacja mając skaner kodów kreskowych, pozwoli użytkownikowi zeskanować dowolny produkt w sklepie, by sprawdzić jego dostępność i cenę w sklepach zintegrowanych na Suppersam - dodaje.

Suppersam na początek wystartował z 11 sklepami i ponad 20 tys. produktów w ofercie. Sukcesywnie będą dołączane kolejne sklepy. W planach jest również zaoferowanie chętnym do integracji sklepom, nie sprzedającym dziś online, modułu sklepu internetowego zintegrowanego z systemem magazynowym i księgowym. Cała uwaga twórców zostanie poświęcona ujednoliceniu standardów dostaw, jakości obsługi klienta czy polityki informacyjnej.

Czy suppersam ma szansę zmienić obraz polskiego rynku zakupów spożywczych online? Wedle publikowanych danych rynek e-delikatesów (FMCG) w Polsce to zaledwie 0,4 proc. udziału całości tortu e-commerce. Średnia w Unii Europejskiej to 1,5 proc., podczas gdy najbardziej rozwiniętym rynkiem Europy jest rynek Zjednoczonego Królestwa z udziałami e-delikatesów na poziomie ponad 4,3 proc. Polakom wciąż daleko do zwyczajów konsumenckich Wyspiarzy, ale niewątpliwie wygodne narzędzie do zakupów online może ten proces przyspieszyć.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl