Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Żabka: Ukraińcy znaleźli u nas pracę. Pomagają im nasi pracownicy i klienci

  • Autor: Olimpia Wolf
  • Data: 17-05-2022, 08:09
Mamy obecnie pod opieką 150 osób z Ukrainy, głównie dzieci i kobiet. Zapewniamy im nocleg i wyżywienie - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich, Żabka Polska.
Żabka: Ukraińcy znaleźli u nas pracę. Pomagają im nasi pracownicy i klienci
Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich, Żabka Polska. Fot. PTWP

Żabka solidaryzuje się z Ukraińcami

- W pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. Wielu obywateli Ukrainy to nasi pracownicy, współpracownicy, ale też i franczyzobiorczynie. Kilkanaście godzin po wybuchu wojny rozpoczęliśmy działania pomocowe. W pierwszym odruchu serca zorganizowaliśmy pomoc humanitarną. Do dzisiejszego dnia wysłaliśmy do Ukrainy ponad 500 ton żywności i artykułów higieny osobistej - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich, Żabka Polska.

- Nie mamy żadnego biznesu w Ukrainie, ale czuliśmy, że chcemy pomagać. W połowie marca wysłaliśmy pierwszy pociąg. Cieszymy się że inne firmy organizują kolejne pociągi. Jest to tylko jeden ze sposobów pomocy. Pomagamy też na miejscu w Polsce naszym pracownikom i współpracownikom. Zadeklarowaliśmy, że jeżeli sprowadzą rodziny, my się nimi zajmiemy. Mamy obecnie pod opieką 150 osób, głównie dzieci i kobiet. Zapewniamy im nocleg i wyżywienie. Opiekujemy się nimi też za co dzień, ponieważ potrzebują oni zarówno pomocy prawnej i psychologicznej jak i wsparcia w wypełnieniu urzędowych formularzy - opowiada.

Żabka uruchomiła wolontariat pracowniczy

- Stworzyliśmy również system wolontariatu pracowniczego - każdy pracownik naszej sieci przez osiem godzin w miesiącu zamiast pracować może nieść pomoc. W ciągu kilku tygodni uruchomiliśmy też nową platformę - praca.zabka.pl. Ukraińcy mają możliwość szukania na niej ofert pracy, które zamieszczają nasi franczyzobiorcy. W ciągu pierwszych kilku tygodni platformę odwiedziło kilkaset tysięcy osób. Wiele Ukraińców już podjęło pracę w naszej firmie - mówi Anna Grabowska.

Oprac. na podstawie fragmentu rozmowy wideo. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy w całości!

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!