• partner portalu
  • partner portalu
Partnerzy portalu

Zagraniczny kapitał wykupuje polskie sieci handlowe

Polski rynek handlowy czekają zmiany właścicielskie. Zagraniczny kapitał wykupuje polskie sieci. Ewentualnie same się zamykają, bo nie wytrzymują konkurencji - donosi serwis money.pl.
  • Autor: money.pl
  • Data: 21-02-2018, 08:58
Zagraniczny kapitał wykupuje polskie sieci handlowe
fot. shutterstock

Od dłuższego czasu trwa zakupowe szaleństwo. Ale nie chodzi o zakupy klientów, a właścicieli. Niektóre sieci handlowe przestaną należeć do polskich właścicieli, trafią w zagraniczne ręce.

Piotr i Paweł szuka inwestora, prowadzi już zaawansowane rozmowy. W grę wchodzi sprzedaż nawet 100 proc. udziałów w firmie. W ten sposób z poznańską marką rozstaliby się bracia Piotr i Paweł Woś, którzy zakładali firmę. W grze o sieć są firmy związane z branżą i instytucje finansowe. W tej chwili nie jest jeszcze pewne, kto jest chętny na przejęcie udziałów w marce. Może to być zarówno krajowy, jak i zagraniczny inwestor.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdecydowanie bliżej kapitału zagranicznego jest Stokrotka, należąca do grupy kapitałowej Emperia. Firma już podpisała dokumenty z litewską Maxima Grupe. W tej chwili potencjalną transakcję analizuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jeszcze niedawno na polskim rynku było więcej w pełni krajowych podmiotów handlowych. Konkurencji nie wytrzymała Małpka Express, należąca do polskiego biznesmena Mariusza Świtalskiego. Na trudnym rynku nie poradził sobie też MarcPol.

Całość na Money.pl

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku



Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Wykupywacz 2018-02-21 09:31:58

    Co to na news? Kolejne dzieła redakcyjne które jest skrótem skrótu plotek

    Odpowiedz
  • Kornatowicz 2018-02-21 09:39:33

    WOJNA IV GENERACJI NA NASZYCH OCZACH TRWA W NAJLEPSZE . KTO MA HANDEL, TEN MA PRZEMYSŁ, A KTO MA HANDEL I PRZEMYSŁ, TEN PODBIŁ PAŃSTWO ! Mafia ludożerców politycznych, zdrajców i folksdojczy świadomie wyniszczyła klase średnią, a w niej drobnych , rodzimych kupców i ich dostawcó, aby oddać polski handel obcym nacjom . Poddała go i poddaje bez danin, obciążeń, udostępniając najlepsze lokalizacje . A Polacy, a co Polacy na to ? Ano nic - jeszcze głosują w wyborach na swoich najeźdźców ! o już koniec - Polska istnieje tylko teoretycznie . Polaków są ulice i długi do spłacenia, w tym długi za kamienice, które kupili za frankopułapki . Cała reszta - handel, banki, przemysł , wodociągi sa w łapach obcych ! W Gdańsku folksdojcz prezydent miasta rzyzwolił nawet na nazwanie tramwajów personaliami zbrodniarzy niemieckich !!! To już koniec leniwi umysłowo, bierni, zidiociali POlitycznie Polacy - Polska, o któ5a pokolenia całe przelały morze krwi została wasza biernością bez wystrzału podbita , o ! ~Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz
    • Marek 2018-11-23 10:09:20

      Dla autora wpisu jest tylko jedna rada - poszukaj dobrego psychiatry i pij ziołowe herbatki zamiast karmić się własną żółcią.

      Odpowiedz
      • marcin 2018-11-23 13:06:19

        Problem w tym, ze Pan Krzysztof ma sto procent racji. Ja polecam odstawić psychotropy i wrócić do rzeczywistości

  • Muminek 2018-02-21 12:54:10

    Tak dwa lata chaosu i anarchii, które pis wprowadził w handlu dało taki skutek, że rząd pisowski zarzyna polskie firmy handlowe.

    Odpowiedz
  • i Połczyn 2018-02-22 13:19:56

    Pomóżmy odrodzić się Browarowi Fuhrmann w Połczynie-Zdroju !!! Sprawmy aby legendarne Piwo Połczyńskie powróciło na Pomorze. Do dnia dzisiejszego czeski nabywca spółki - Browary Lobkovicz nie podały oficjalnego powodu odstąpienia od transakcji przejęcia Browaru Fuhrmann. Skutki były tragiczne i doprowadziły do rocznej przerwy w produkcji piwa w połczyńskim browarze. Naraziły też na straty wielu dostawców i wpędziły w nędzę wielu pracowników.

    Odpowiedz
  • nn 2018-02-22 13:25:41

    kamieni kupa, brawo III RP i jej krwiopijcze elyty liberało-bolszewickie! kolonia ma być kolonią i ma służyć! bez jednego wystrzału...

    Odpowiedz

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco!

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.