Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

AmRest wyda na modernizację restauracji 50 mln zł, zainwestuje głównie w Polsce

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 19-03-2013, 12:36
Grupa AmRest przewiduje w 2012 r. kontynuację programu modernizacji wybranych istniejących restauracji - w całym 2013 roku Grupa AmRest planuje przeznaczyć na ten cel około 50 mln zł. Znaczną część budżetu renowacji pochłoną działania modernizacyjne w Polsce. Zarząd przewiduje, że rozwój długoterminowy będzie finansowany w większości poprzez środki własne i finansowanie dłużne.

AmRest będzie kontynuował ekspansję poprzez wzrost organiczny na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Spółka prowadzić będzie testy restauracji marki własnej La Tagliatella na 4 nowych rynkach - USA, Chiny, Indie i Niemcy. W zależności od wyników testów podjęta zostanie decyzja o przyśpieszeniu rozwoju na wspomnianych rynkach.

W opinii zarządu AmRest unikalny model biznesowy marki La Tagliatella tworzy z niej doskonałą platformę globalnego wzrostu. AmRest zamierza rozwijać się w perspektywie najbliższych lat na światowych rynkach ze szczególnym uwzględnieniem dużych rynków wschodzących.

Spółka na bieżąco monitoruje również rynek fuzji i przejęć pod kątem potencjalnych akwizycji. Celem AmRest w Europie Środkowo-Wschodniej jest dalszy rozwój największej marki Grupy AmRest, KFC, poprzez otwieranie nowych restauracji oraz zwiększenie sprzedaży w istniejących restauracjach. Dodatkowo rozwijane będą marki, Burger King i Starbucks. Spółka jest w stanie sfinansować swój rozwój w 2013 roku wykorzystując wewnętrzne przepływy pieniężne oraz finansowanie dłużne.

Plan nowych otwarć, podobnie jak w ubiegłych latach będzie na bieżąco dostosowywany do warunków rynkowych oraz możliwości pozyskiwania nowych atrakcyjnych lokalizacji w poszczególnych krajach. AmRest jest bardzo restrykcyjny i selektywny każdorazowo przy podejmowaniu decyzji o alokowaniu swoich środków pieniężnych - celem jest osiągnięcie minimum 20% IRR na każdej inwestycji.

Koszt otwarcia nowej restauracji AmRest w Europie różni się ze względu na lokalizację oraz typ restauracji i wynosi średnio 2,7 mln zł.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • marko 2014-09-23 00:28:47

    Widac, że amrest szastka kasa na lewo i prawo, a jak czytam forum pracowników gowork.pl/opinie_czytaj,9363 to tam juz tak bogato nie jest, mówiac o pensjach pracowników myjących sałatę.

    Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!