- AmRest w 2012 roku sprzedał sieć restauracji Applebee's, dzięki czemu pozyskał środki na przyspieszenie ekspansji własnej marki La Tagliatella. Pierwsze testowe lokale w Chinach i USA zostały pozytywnie odebrane przez konsumentów. Z własną, sprawdzoną na rynku hiszpańskim marką AmRest nabrał ambicji globalnych, gdyż dalszy rozwój tej marki wydaje się być praktycznie nieograniczony. Dynamiczny rozwój nowych restauracji powoduje, że spółka w krótkim okresie będzie mieć zaniżoną rentowność EBITDA, jednak z każdym kolejnym kwartałem nowo otwierane placówki powinny zacząć na siebie zarabiać i pozytywnie kontrybuować do EBITDY i zysku netto - napisano.

- Dostrzegamy potencjał drzemiący w spółce i jej zdolność do generowania środków pieniężnych. AmRest powoli zbliża się do poziomu, gdzie dalszy rozwój będzie mógł być finansowany ze środków z działalności operacyjnej. Wskaźniki zadłużenia ulegają systematycznej poprawie. Bazując na naszych prognozach wyceniamy spółkę średnio na 105,1 zł i widząc 19 proc. potencjał wzrostu kursu wydajemy rekomendację "akumuluj" - dodano w raporcie.

Analitycy wycenili akcje AmRestu metodą DCF na 113,4 zł, a metodą porównawczą na 82,2 zł. 9-miesięczna cena docelowa została ustalona na 105,1 zł.

Raport przygotowano przy kursie 88,5 zł, a we wtorek o godz. 12.40 kurs spółki wynosił 87,9 zł.

Noble Securities prognozuje, że AmRest wypracuje w tym roku 84 mln zł zysku netto, 361 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 2,83 mld zł.