Czytaj także o procesie rebrandingu: Costa Coffee zastąpi marki Coffeeheaven i Costa by Coffeeheaven

Właśnie rusza wielki rebranding, w wyniku którego wszystkie zarządzane przez spółkę kawiarnie Coffeeheaven i Costa by Coffeeheaven zmienią się w Costa Coffee. Jak zapowiada zarząd spółki, rok 2014 upłynie pod znakiem zmian, ale to wcale nie oznacza zawieszenia procesu otwierania nowych placówek.

- Na 2014 rok planujemy otwieranie nowych kawiarni już w zmienionej koncepcji Costa Coffee - potwierdza Andrzej Jackiewicz, dyrektor generalny CHI Polska, choć przyznaje, że nowych kawiarni nie przybędzie zbyt wiele. Dodaje, że placówki te będą otwierane zarówno w biurowcach, galeriach handlowych, na dużych osiedlach mieszkalnych, jak i przy ruchliwych ulicach, ale także w nowych innowacyjnych lokalizacjach, w których lokali tego typu na razie nie ma. - Chcemy zapewnić jak największą dostępność marki Costa Coffee dla polskich konsumentów - dodaje.

Spółka CHI Polska skupia się na razie na otwieraniu własnych kawiarni. - Prawdopodobnie w najbliższych latach uruchomimy jedną z form franczyzy - mówi Andrzej Jackiewicz. Na razie zdradza konkretnych planów w tej kwestii.

Biznes CHI Polska to nie tylko kawiarnie, których spółka prowadzi obecnie 110. To także 140 kącików kawowych z maszynami vendingowymi na stacjach paliw Shell oraz w biurowcach - w restauracjach Sodexo. Spółka zamierza rozwijać ten koncept zwany Costa Express i jeszcze w tym roku na rynku pojawi się 40 nowych maszyn vendingowych.

- Mamy pomysły na wejście w nowe, niespenetrowane dotąd kanały dystrybucji i rozszerzenie dostępności marki Costa Coffee. Mamy potencjał żeby się rozwijać - podsumowuje Jackiewicz.

CHI Polska prowadzi obecnie ok. 110 kawiarni w całej Polsce, w tym 30 lokali pod marką Costa by Coffeeheaven. Spółka zatrudnia ok. 1200 etatowych pracowników.

Aktualnie Costa Coffee to największa i najszybciej rozwijająca się marka kawiarni na Wyspach Brytyjskich i numer 1 w Europie. To blisko 2800 kawiarni w 29 państwach na całym świecie. Marka należy do koncernu Whitbread.