Popeys i Polska. Co planuje u nas słynna sieć?

Wywodząca się z amerykańskiej Luizjany sieć Popeyes Louisiana Kitchen powstała w 1972 roku w Nowym Orleanie. W Polsce pierwsze lokale mają pojawić się już w 2023 roku, siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Szefem marketingu w Polsce i Czechach został, zarządzający w ciągu ostatnich 6 lat marketingiem sieci Pasibus, Jakub Aleksandrowicz. W planach jest otwarcie 600 restauracji w Polsce i Czechach w ciągu 10 najbliższych lat.

Popeyes w Polsce. Co to za restauracja?

Choć sieć Popeys wywodzi się z USA, restauracje tej sieci znajdują się na całym świecie, m.in. w Indiach, Japonii, Portoryko czy Wietnamie. Spółka zależna firmy Restaurant Brands ma na całym świecie ponad 3800 lokali, jest obecna w 30 krajach i działa na zasadzie franczyzy. W Europie lokale Popeyes działają w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Co można zjeść w Popeyes?

Popeyes wyróżnia się wyjątkowym menu w stylu nowoorleańskim, obejmującym pikantnego kurczaka, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki i inne regionalne produkty.

Pierwsze lokale amerykańskiej sieci Popeyes mają pojawić się w Polsce już w 2023 roku. | fot. Shutterstock

Popeyes - menu. Ile kosztują dania w Popeyes?

Z cennika sieci Popeyes w Wielkiej Brytanii wynika, że przykładowe dania oferowano w następujących cenach:

Chicken Sandwich Solo - £5.50 czyli ok. 30 zł

The Chicken Sandwich Solo - £7.99 ok. 43 zł

Creole Red Bean Vegan Sandwich Solo - plant-based - £6.50 czyli ok. 35 zł.

Menu restauracji Popeyes
Menu restauracji Popeyes

Restauracje Popeys Polska. Gdzie powstaną?

Z informacji dlahandlu.pl wynika, że w pierwszej kolejności powstaną w Polsce restauracje w trzech miastach. Popeyes pojawi się w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.