Z najnowszych danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie wynika, że do 5 czerwca zgłoszono ogółem 31 zachorowań spowodowanych zjedzeniem ciast w kawiarniach Green Caffe Nero w Warszawie. 17 osób przebywa w szpitalu.

"Wstępne wyniki badań u hospitalizowanych wskazują na bakterię salmonella z grupy D. Wśród osób przebywających w szpitalu znajduje się 2 dzieci - informuje Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Rzeczniczka podaje, że inspekcja sanitarna prowadzi prowadzi dochodzenie epidemiologiczne w sprawie zbiorowego zatrucia pokarmowego w sieci Green Caffe Nero. "Podejrzanym i wskazanym przez osoby chore nośnikiem zakażenia były prawdopodobnie trzy rodzaje ciast z kremem niepoddanym obróbce termicznej (chałwowe, tort bezowy, ciasto „zielony mech”)" - informuje.

Jak dodaje rzeczniczka, nałożono już grzywny w formie mandatów karnych na łączną kwotę 4 300 zł. To kwota ustawowa. Jak podaje, w trakcie kontroli w zakładach, w których stwierdzono niewłaściwie przechowywane środki spożywcze, nakazano bezzwłoczne ich wycofanie z obrotu handlowego.

Brand manager Green Caffe Nero, Agata Milewska zapewnia, że przedstawiciele Green Caffe Nero są w stałym kontakcie z poszkodowanymi.  - Na bieżąco dowiadujemy się o stanie ich zdrowia i deklarujemy pełne wsparcie. Będziemy wypłacać rekompensaty adekwatne do poniesionych strat - przekonuje.

Czytaj więcej w gazeta.pl