Kurs Manager gastronomii: jaki jest jego cel?

5-dniowy kurs Manager gastronomii został opracowany przez trenerów Akademii Inspiracji MAKRO Polska. Jego celem jest przekazanie wiedzy dotyczącej prowadzenia biznesu oraz przedstawienie najlepszych praktyk. Podczas spotkań poruszane są zagadnienia związane m.in. ze strategią, zarządzaniem finansami lokalu gastronomicznego, organizacją pracy oraz marketingu.

- 5-dniowy kurs Manager gastronomii to odpowiedź na zgłaszane przez uczestników naszych warsztatów potrzeby z zakresu komplementarnego szkolenia dla kadry zarządzającej. Taką chęć zgłosili zarówno pracownicy gastronomii, managerowie lokali, jak i szefowie kuchni, którzy chcieliby poznać najlepsze praktyki z zakresu prowadzenia biznesu. Opracowany przez nas program odpowiada na potrzeby wszystkich wyżej wymienionych grup - mówi Małgorzata Boguska-Kuca, Kierownik Centrum Szkoleń i Trener Akademii Inspiracji MAKRO Polska.

Eksperci kursu Manager gastronomii 

Wśród prowadzących kurs są Łukasz Jarema, Ekspert z zakresu optymalizacji procesów biznesowych i konsultant w MAKRO Polska, Maciej Możejko, Ekspert ds. Rozwoju Biznesu Klienta w MAKRO Polska oraz Bogusław Skowron, Ekspert ds. Komunikacji i Projektów HoReCa w Akademii Inspiracji MAKRO Polska.

- Inwestowanie w rozwój kompetencji nie jest w branży gastronomicznej bardzo powszechne. Z drugiej strony jest to sektor zmagający się z dużą rotacją personelu. Jakość zarządzania oraz kompetencje managerów są więc kluczowe, aby utrzymać pracowników, zadbać o zaangażowanie i odpowiednio motywować - dodaje Małgorzata Boguska-Kuca.

Kurs Manager gastronomii to 40 godzin warsztatowych

W ramach 40 godzin warsztatowych uczestnicy poznają szczegółowo zagadnienia z zakresu m.in. strategii biznesu, inżynierii menu, struktury kosztów w gastronomii, budowania oferty stałej i okolicznościowej, tworzenia grafików, rekrutacji i motywowania zespołu oraz marketingu i współpracy z agencjami lub freelancerami. Szczegółowy program kursu dostępny jest na stronie akademia-inspiracji-makro.pl/warsztaty/5-dniowy-kurs-manager-gastronomii-2

Akademia Inspiracji MAKRO to centrum szkoleniowe i studio kulinarne dedykowane profesjonalnej gastronomii, które funkcjonuje w ramach struktur MAKRO Polska. Jej głównym celem jest wsparcie branży gastronomicznej poprzez rozwój kompetencji pracowników każdego szczebla - kucharzy, szefów kuchni, managerów, restauratorów oraz pracowników serwisu jak kelnerzy, barmani czy bariści.