Zarejestrowana na Malcie firma Premier Capital plc posiada licencje deweloperskie McDonald’s na teren Malty, Estonii, Łotwy, Litwy i Grecji. Spółka SAD jest liderem wśród dostawców rozwiązań Apple dla podmiotów publicznych oraz sektora komercyjnego i edukacyjnego w Polsce oraz operatorem 24 salonów iSpot Apple Premium Reseller w całym kraju. Obydwie firmy należą do grupy Hili Ventures, prowadzącej działalność w obszarze logistyki, inżynierii, technologii i nieruchomości w 10 krajach śródziemnomorskich, Środkowego Wschodu i Europy Centralnej i Wschodniej.

McDonald’s w Rumunii powiększa portfel Premier Capital o 67 restauracji w 21 miastach, z zespołem 4000 osób. McDonald’s rozpoczął działalność w Rumunii w 1995 roku i jego restauracje obsługują przeszło 65 milionów klientów rocznie – każdego dnia restauracje i 19 kawiarni McCafe odwiedza 180 000 klientów. W samym tylko Bukareszcie są 32 restauracje. W 2015 roku McDonald’s po raz drugi z kolei został uznany przez AON Hewitt za najlepszego pracodawcę w Rumunii.

Rozszerzając zasięg działalności na Rumunię, Premier Capital staje się właścicielem licencji deweloperskiej na sześć rynków liczących łącznie 131 restauracji obsługujących około 100 milionów klientów rocznie. Obecnie łączny stan zatrudnienia w Premier Capital wynosi 6800 osób.

- Z zadowoleniem witamy kierownictwo i pracowników McDonald’s w Rumunii w naszej stale powiększającej się rodzinie. Premier Capital wnosi do tego przedsięwzięcia 20 lat doświadczenia operacyjnego i inwestycyjnego na rynkach międzynarodowych. McDonald’s  Rumunia umacnia obecność naszej grupy Hili Ventures w tym dużym kraju, w którym prowadzimy salon iCentre Apple Premium Reseller w Bukareszcie. Podobnie, jak po zakupie firmy SAD w Polsce w 2014 roku, Hili Ventures włoży znaczący wysiłek w rozwój McDonald’s Rumunia i jego pracowników. Zespół w Rumunii, podobnie jak SAD, będzie teraz mógł korzystać z synergii i możliwości współpracy stwarzanych przez Hili Ventures – powiedział Tomasz Nawrocki, dyrektor zarządzający SAD i jednocześnie członek zarządu Premier Capital.