Park handlowy Europa Centralna zlokalizowany jest przy węźle drogowym Gliwice-Sośnica, gdzie przecinają się autostrady A4 i A1 oraz droga krajowa nr 44. Łączna powierzchnia obiektu przekracza 67 tys. mkw., co czyni go jednym z największych w kraju i całej Europie. W promieniu godziny drogi od tego miejsca mieszka 4,9 mln potencjalnych klientów. W takim otoczeniu rozpoczęła działalność nowa restauracja McDonald's. Jest to piąty obiekt sieci w Gliwicach.

- Widzę ogromny potencjał w gliwickim rynku gastronomicznym - mówi Bogusław Maziarz, właściciel restauracji działającej na zasadzie franczyzy. - Nowa restauracja ma bardzo dobrą lokalizację w strefie gastronomicznej jednego z największych centrów handlowych w Europie - dodaje.

Pan Bogusław jest rekordzistą pod względem ilości prowadzonych pod szyldem McDonald's obiektów, nowy lokal w Gliwicach to jego 10 restauracja.

- Centra handlowe to dla McDonald's jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce - mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska. - Obecnie obejmuje ona 304 lokale, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. Mamy nadzieję, że nasza oferta trafi w oczekiwania klientów Europy Centralnej - dodaje.

W tym roku sieć McDonald's otwarła z sukcesem 3 restauracje, a 4 obiekty są aktualnie w budowie.