Partnerzy portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu
HoReCa

Sieć hoteli Gołębiewski na granicy bankructwa

- Miesięcznie do utrzymania hoteli muszę dopłacać 4,5 mln zł. Wytrzymam jeszcze najwyżej miesiąc - powiedział na antenie TVN24 Tadeusz Gołębiewski, właściciel znanej sieci hoteli i producent słodyczy TAGO.

Sieć hoteli Gołębiewski na granicy bankructwa
Przyszłość Hoteli Gołębiewski jest zagrożona. fot. shutterstock

Tadeusz Gołębiewski przyznał, że jego sieć hoteli jest na granicy bankructwa.

– Na utrzymanie płynności musiałem zaciągnąć 30 mln zł kredytu, ale to już zostało wydane w 90 proc. – dodał na antenie TVN24.

Przedsiębiorca wskazuje że banki przestały kredytować firmy z branży turystycznej. 

– Banki mówią, że hotele są na czerwonej liście. We wszystkich bankach komitet ryzyka odmawia pożyczek. Nie chcą ryzykować, nawet jeśli hotel jest jeszcze w dobrej kondycji. Czekają aż skończy się pandemia – dodaje Gołebiewski.

Gołębiewski przyznał, że nie skorzystał z rządowej pomocy, ponieważ są one zbyt niebezpieczne.

– Zapisy tej tarczy, która mnie dotyczyła mogły bardzo szybko doprowadzić dane przedsiębiorstwo do bankructwa. Pozwalały na wymówienie kredytu i obowiązek jego natychmiastowego spłacenia. Wiadomo, że dla niemal każdej firmy oznaczałoby to bankructwo – powiedział Tadeusz Gołębiewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

hotele RSS ALERT    /    Tadeusz Gołębiewski RSS ALERT    /    Hotele Gołębiewski RSS ALERT

KOMENTARZE (85)

  • ww 2020-12-16 15:35:46
    ani mnie to ziębi ani grzeje / to jest (...) jeżeli ktoś czasowo nie zamyka interesu ( a sytuacja jest nadzwyczajna )tylko do niego dokłada ale kto bogatemu broni
    • Rafał 2020-12-16 22:19:34
      Tak trzymać będzie pracować za miskę ryżu.
      • Małgorzata 2020-12-20 16:41:24
        Pan zapewne pracuje na państwowej posadce do 15. I nie martwi się, co się stanie z firmą, jak upadnie. Może się Pan zdziwić, jeszcze trochę. Aha, ile Pan wpłaca do Skarbu Państwa, a ile Gołębiewski? Kto jest ważniejszy dla emerytów, czy dla 500+? Odpowiedź: ten co więcej płaci podatków.
    • Marcin 2020-12-16 23:50:01
      Ale ty jestes (...)
    • ML 2020-12-17 02:50:47
      Uważasz, że utrzymanie tego typu interesu po zamknięciu nie generuje kosztów? Nie powinieneś się wypowiadać na temat, o którym nie masz pojęcia...
      • Mundi 2020-12-19 19:20:09
        Gościu ma szczękę na ryneczku obok Paździocha to na jakiś może ten biznes zamknać
      • Tom 2021-01-14 10:01:43
        Widać że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz
    • Luke 2020-12-17 07:13:38
      Tylko weź pod uwagę że gość dokłada do tego aby utrzymać pracowników. Co byś napisał jak by był artykuł "Gołębiewski zwolnił 3 tyś osób" na bank było by " ale k... Kisi 30 baniek a ludzi pozwalniał.
    • U65 2020-12-17 10:41:36
      I po co komentowac. Pan Golębiewski jest niezwyklym przedsiębiorcom. Zawsze swoją zalogę szanuje i o nią dba. Zyczliwosc niestety w naszym kraju nie istnieje. Zawisc, zazdrosc... i taki jest ton większosci komentarzy.😥
      • Greg 2020-12-17 15:14:44
        Bo polactwo to zawistne nasienie
    • Ja 2020-12-19 10:56:55
      polskie buractwo na kazdym.kroku wyłazi z nory....
      • Daw 2020-12-20 09:38:28
        Od Polaków się (...) gebelsie
    • Beemiarz z Wołomina 2020-12-20 15:14:23
      Wieśniaku (...), nigdy pewnie niczego swojego nie prowadziłeś, a jedyną Twoją rozrywką jest pewnie oglądanie kiepskich z butelką piwa przed TV.
    • Mario 2020-12-28 19:23:23
      Opymalny znawca biznesu siedzący przed monitorem i grzejący palce na klawiaturze . Proponuję nie wypowiadać się retorycznie w sprawach o których nie ma się zielonego pojęcia.
    • Jakub 2021-01-17 16:41:55
      Takie komentarze piszą ludzie, których zżera zazdrość, ze drugi człowiek doszedł do czegoś w zyciu swoją ciężką pracą. Widać, ze o prowadzeniu własnej firmy wiesz mniej niż zero. A o braniu odpowiedzialności za utrzymanie miejsc pracy w ciężkich czasach, jeszcze mniej.
  • jack 2020-12-16 19:17:00
    Tylko pracowników żal
    • Gabrys000 2020-12-17 21:18:07
      A jego nie? Całe życie charował na to co ma
      • Mariusz 2021-01-19 15:24:06
        Dla większości komentujących zapewne jest uważany za bogacza któremu pieniądze spadły z nieba a teraz się niby bawi. NIestety ludzie na ciepłych posadkach nigdy nie zrozumieją co trzeba dokonać w życiu a dojść do poziomu jak Gołebiewski. Szkoda tylko że na koniec kariery zawodowej facet może zamknąć to na co tyrał całe życie. Państwo zapewne proponuje pomoc taką że później mogą go wydymać w każdej chwili przywłaszczając jego biznesy.
  • Witek 2020-12-16 23:40:27
    Niech wywindują jeszcze wyższe ceny to klientów z pewnością przybędzie. Bardzo dobrze, pazerni muszą odejść.
    • Assss 2020-12-19 08:32:00
      Nie przybędzie, bo was pozamykali i nie można korzystać z obiektów turystycznych, sportowych, rozrywkowych itp
    • poirytowana 2020-12-28 17:53:15
      szkoda Ci ? korzystałam z ofert Hoteli Gołębiewski, mimo, że nie sram kasą. odkladałam pieniadze, aby móc skorzystać z tego co w hotelach jest ofertowane. wnioski ? nie żałuje. każdy grosz wydany z Hotelach Pana Tadeusza był wart swojej ceny. odwiedź któryś z hoteli choć raz, dopiero później wypowiadaj się w kwestii cen.
    • coroner 2021-01-25 20:42:16
      chyba się dziś naćpałeś albo zawiść zżera
  • Gruby 2020-12-17 00:09:02
    Proponuję sprzedać Pobierowo
    • Miękiszon 2020-12-21 08:42:40
      Sprzedam świetnie prosperujący za kilka lat po wykończeniu obiekt hotelowy, bez klientów, nie przynoszący dochodu. no świetny pomysł gratuluję!!
  • Piotr 2020-12-17 00:47:14
    A ile Pan Golebiewski zgarnial miesiecznie przed pandemia za siec hoteli? Zeby sie nie zesral z glodu...
    • Adam 2020-12-17 02:58:29
      Żal mi was hejterzy i ćwierć muzgi nie chciałem nikogo obrażać ale musiałem. Pan Tadeusz mimo majatku jaki posiada jest normalnym gościem którego pieniadz nie zmienił każdy kolejny hotel budowany pod zastawa poprzedniego a sa to kwoty ogromne do tego pan Tadeusz zatrudnia setki osób wziął 30mln zl kredytu żeby nikogo nie zwolnić a burak jeden z drugim pluje jadem na wsoanialego czlowieka
      • Beata 2020-12-17 07:25:39
        Szanowny Panie mózgi pisze się przez ó zamknięte.
      • Henryk 2020-12-17 13:50:27
        Pani Beato. Piszę piszemy przez "ę"
      • Alicja do pana Henryka 2020-12-17 14:05:17
        Szanowny panie Henryku, ,,piszę,, przez ę piszemy w pierwszej osobie czasu teraźniejszego ( ja piszę).
      • Mmm 2020-12-18 00:38:58
        Pani Beato, ten pan nie nazywa się "mózgi". Brakuje przecinka.
      • Andrzej1 2020-12-18 21:30:49
        Sam jesteś bez " muzgu " .
      • Gocha 2020-12-19 16:21:18
        Popieram wypowiedź zawistni ludzie w większości ci co nic nie robią .ceny ma takie żeby utrzymać wszystko na dużym poziomie niestety co niektórzy nie mają pojęcia o ekonomii s ożywają się jadem i głupota
    • Alicja 2020-12-19 00:10:53
      Weź się za robotę gamoniu ! Bo za monitorem telefonu albo kompa siedzi pewnie (...) która dybie życie na 500+ albo dorabia na budowie na czarnucha i gowno wie o prowadzeniu dzielności i o PRACY !
    • kam 2021-01-14 17:25:16
      Ale ilu pracownikom dał pracę ,tego nie widać ? Ludzie opamiętajcie się.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 89.64.42.227