Środki dla PAH będą zbierane w ramach akcji "Świąteczny stół Pajacyka" już po raz szesnasty. W jednodniowym przedsięwzięciu uczestniczyć będą restauracje, kawiarnie, cukiernie, pizzerie, pierogarnie i bary z całej Polski - łącznie 759 miejsc.

W ramach programu "Pajacyk" PAH finansuje posiłki dla dzieci, które z różnych przyczyn nie są objęte dożywianiem, choć takiego wsparcia potrzebują. Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym są przekazywane środki finansowe na ten cel. Dożywianie jest prowadzone w czasie roku szkolnego na terenie całego kraju.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 589 lokali gastronomicznych, które przekazały ponad 120 tys. zł, za które PAH ufundowała ponad 30 tys. posiłków dla dzieci.

"Świąteczny Stół Pajacyka cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku mamy szansę pobić kolejny rekord, do akcji zgłosiło się 759 miejsc z całej Polski! Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zapewnić jeszcze więcej pełnowartościowych posiłków dla dzieci" - mówi koordynator akcji Michał Serwiński.