Założyciele Bobby Burger i Wegeguru budują wspólną gastronomiczną grupę
Współtwórca CD Projektu znów może zadebiutować na giełdzie — tym razem jako restaurator. Tworzy gastronomiczną grupę z Bobby Burgerem i buduje wegańską sieć - informuje "Puls Biznesu".

Real Food - tak nazywa się nowa gastronomiczna grupa złożona - przynajmniej na razie - ze starych marek i sprawdzonego zestawu akcjonariuszy. Bobby Burger to czołowa polska sieć burgerowni zbudowana przez Bogumiła Jankiewicza i Krzysztofa Kołaszewskiego. Pierwszy już kilka lat po starcie sieci zabrał się za zupełnie inną branżę - park rozrywki elektronicznej DiscoVR. Zainteresował nim współtwórcę CD Projektu, który został inwestorem młodziutkiej spółki. Michał Kiciński, numer 17 na liście najbogatszych Polaków w ostatnim zestawieniu 'Forbesa", był już wtedy zaangażowany w biznes restauracyjny, choć odległy od soczystych burgerów - na początku 2017 r. ruszył z Wegemamą, wegańską restauracją (obecnie Wegeguru), która podkreślała troskę o ekosystem i prawa zwierząt. Bobby Burger działa obecnie w 17 miastach poprzez 38 lokali, Wegeguru ma jedną placówkę w Warszawie.
Krzysztof Kołaszewski mówi, że do utworzenia grupy kapitałowej Real Food skłoniła ich analiza trendów w gastronomii takich jak np. fleksitarianizm, czyli elastyczny wegetarianizm oraz wyników badań konsumenckich. - Oprócz dalszego rozwoju sieci burgerowni w całej Polsce w planach mamy zaspokojenie potrzeb różnych grup konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan, wielbicieli burgerów, ale nie tylko - mówi "Pulsowi Biznesu" Krzysztof Kołaszewski.
- restauracja Wegaguru była odpowiedzą na rosnący popyt klientów wielkomiejskich restauracji i barów na zdrową dietę wegańską. To koncept, który zasługuje na to, by wyjść poza granice stolicy i razem mamy szansę do tego doprowadzić - dodaje Michał Kiciński. W nowy twór - poza wniesieniem restauracji - miał zainwestować również kapitał. Ile? Tego akcjonariusze nie ujawniają.
Całość w "Pulsie Biznesu".
