Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Inne

Branża słodyczy: Nie grozi nam spadek konsumpcji

  • Autor: PM, portalspozywczy.pl
  • Data: 18-03-2011, 11:35
Analitycy szacują, że do roku 2013 rynek spożywczy nadal będzie wykazywał tendencję wzrostową i to samo dotyczy także segmentu wyrobów cukierniczych, gdzie spodziewany jest 6-8 proc. wzrost. Mimo groźby podwyżek cen, nie należy więc w najbliższym czasie spodziewać się spadku konsumpcji słodyczy w Polsce - mówi Marek Przeździak, sekretarz generalny, Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych Polbisco.
Branża słodyczy: Nie grozi nam spadek konsumpcji
Analitycy: Do roku 2013 segment wyrobów cukierniczych urośnie o 6-8 proc.

Producenci także są podobnego zdania. Jacek Orszulak, prezes zarządu, Delic-Pol SA uważa, że bardzo prawdopodobnym jest, że klient nie zrezygnuje z zakupu słodyczy, lecz będzie poszukiwał tańszej alternatywy w podobnej jakości. - Nasze doświadczenie wskazuje na taki właśnie model zachowania. Polacy są tak wiernymi konsumentami łakoci, że z pewnością całkowicie z nich nie zrezygnują - tłumaczy Jacek Orszulak.

W Polsce spożycie słodyczy jest dużo niższe w porównaniu do innych krajów europejskich. Dotyczy to wszystkich kategorii tych wyrobów, a w szczególności ciastek i wyrobów czekoladowych. - Przeciętny Polak spożywa ok. 1 kg czekolady oraz 3 kg ciastek rocznie podczas gdy Francuz czy Anglik - 7, a Niemiec czy Belg - ok. 10 kg czekolady oraz ponad 10 kg ciastek rocznie - podaje Marek Przeździak z Polbisco.

Producenci słodyczy skrażą się na wysokie ceny cukru, kakao, zbóż oraz olejów, któe mogą spowodować wzrost cen produktów finalnych.

Przeczytaj także:

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!