Firma Cechini była przede wszystkim kojarzona z branżą budowlaną. Skąd pomysł na pokaźną inwestycję w branży FMCG?

Cechini jest firmą rodzinną o ponad 25 letniej tradycji. W naszej grupie funkcjonują firmy z branży budowlanej z prestiżowymi realizacjami na koncie, jednak posiadamy również własne uzdrowisko - Żegiestów Zdrój, które aktualnie rewitalizujemy. Na terenie uzdrowiska znajduje się unikalna woda lecznicza Zofia, dostępna już w kanale dystrybucji nowoczesnej. Idąc tym tropem dywersyfikacji działań biznesowych zdecydowaliśmy, że naszą kolejną inwestycją będzie właśnie rozlewnia wody mineralnej. Jesteśmy zdania, że w Muszynie są najlepsze wody mineralne na świecie, więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać i zachować ten fakt tylko dla siebie.

Jakie są plany rozwojowe firmy?

W chwili obecnej jesteśmy w trakcie rozbudowy zakładu o część produkcyjną oraz magazynową. Po zakończeniu rozbudowy planowanej na 2014 rok będziemy dysponować powierzchnią magazynową zdolną pomieścić dodatkowy milion butelek, oraz nową linią rozlewniczą o wydajności 12 tys. but./h Rozbudowywane są również powierzchnie biurowe oraz plac manewrowy wokół zakładu.

Jakie inwestycje poczyniła firma w ostatnich latach? Czy są w planach kolejne inwestycje? Jeśli tak, to jakie?

W ubiegłym roku powiększyliśmy portfolio naszych produktów o wodę 0,33l w butelce pet. Poczyniliśmy również spore inwestycje w linię rozlewniczą, odpowiadając na coraz większe zainteresowanie odbiorców naszymi produktami. Wciąż unowocześniamy zakład i podnosimy jego wydajność, będąc jednocześnie jednym z największych beneficjentów UE w branży rozlewniczej w naszym kraju.

Rynek wody z roku na rok zwiększa swoją wartość, coraz trudniej walczyć o klienta?

Na przestrzeni kilku lat zauważa się coraz większą świadomość konsumentów, którzy potrafią rozróżnić wody, już nie tylko, jako gazowane i niegazowane, ale znakomicie orientują się w bardziej skomplikowanych danych dotyczących stopnia mineralizacji. Czytają etykiety, dobierają wody według potrzeb własnego organizmu i dbają o to, aby mieć ją zawsze przy sobie. Dlatego by dostosować się maksymalnie do trybu życia naszych klientów "i być zawsze pod ręką" rozlewamy wodę 2l jako opakowanie rodzinne, butelkę 1,5l jako standard na rynku, oraz butelkę 0.33l pet, która dzięki kompaktowym rozmiarom znakomicie odnajduje się w podręcznej torebce, biurze, plecaku szkolnym jak i na sali fitness. Osoby prowadzące zdrowy tryb życia wybierają naszą wodę, ze względu na wysoką zawartość minerałów i wyjątkowe właściwości profilaktyczne - dobra woda naprawdę obroni się sama, wystarczy dotrzeć z nią do klienta.

Kto jest odbiorcą produktów Cechini - Muszyna? Czy planujecie Państwo ekspansję w sektorze HoReCa?

Działamy na rynku tradycyjnym jak i nowoczesnym. Współpracujemy z większością kluczowych sieci na terenie całego kraju. Specjalnie dla sektora HoReCa wypuściliśmy nasz produkt w szkle, jednak nie zawężamy się tylko do tego sektora i udostępniamy go również ekskluzywnym delikatesom.