CEDC chce restrukturyzacji zadłużenia o ok. 635 mln USD
- Autor: PAP
- Data: 10-03-2013, 22:08

CEDC zmieniła oferty wymiany w celu odzwierciedlenia warunków uzgodnionych i popieranych przez spółkę, jej inwestora Roust Trading Ltd. (RTL) oraz Komitet Sterujący posiadaczy około 30 proc. kwoty głównej niewykupionych niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016.
Zgodnie ze zmianami, RTL nabędzie 85 proc. kapitału CEDC w zamian za 172 mln USD w gotówce, które zostaną wypłacone przez CEDC posiadaczom niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 oraz umorzenie 50 mln USD zabezpieczonego kredytu udzielonego CEDC przez RTL.
Posiadacze obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 otrzymają: opcję otrzymania łącznie 172 mln USD w gotówce pochodzącej z inwestycji RTL w drodze "aukcji holenderskiej" (opcja pieniężna) oraz w zakresie, w jakim opcja pieniężna nie zostanie przyjęta lub według uznania indywidualnych obligatariuszy, proporcjonalny udział w nowych obligacjach zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 450 mln USD oraz nowych zabezpieczonych obligacjach zamiennych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 200 mln USD.
Nowe obligacje zabezpieczone na kwotę 450 mln USD będą oprocentowane w wysokości 8 proc. rocznie i oprocentowanie to wzrośnie do 9 proc. w drugim roku i do 10 proc. w trzecim roku i kolejnych latach. Nowe obligacje zamienne będą oprocentowane w wysokości 10 proc. rocznie (z wypłatą odsetek w formie pieniężnej lub rzeczowej), po 18 miesiącach będą zamienne na 20 proc. kapitału CEDC, przy czym udział ten wzrośnie do 25 proc., jeżeli zostaną zamienione w roku 2015, do 30 proc. w razie zamiany w roku 2016, a następnie do 35 proc. w przypadku zamiany w roku 2016 lub później.
Posiadacze obligacji zamiennych CEDC o oprocentowaniu 3,00 proc. z terminem wykupu 15 marca 2013 r. oraz RTL jako posiadacz 20 mln USD kwoty głównej obligacji niezabezpieczonych razem otrzymają proporcjonalne udziały w 10 proc. kapitału CEDC, oraz udziały obecnych akcjonariuszy CEDC zostaną rozwodnione do 5 proc. kapitału CEDC.
"Oczekuje się, że restrukturyzacja nie będzie mieć wpływu na działalność CEDC w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, która będzie prowadzona we wszystkich tych krajach tak, jak dotychczas. Zobowiązania wobec wszystkich pracowników, dostawców i podmiotów, które udzieliły wsparcia kredytowego w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie będą honorowane w toku zwykłej działalności bez zakłóceń. Zdaniem Spółki jej podmioty zależne działające w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie posiadają dostateczne środki pieniężne i dostępne zasoby w celu zaspokojenia takich zobowiązań" - podano w komunikacie.

więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Wyborowa wprowadziła na rynek limitowaną edycję wódki
-
Alkohol na weselu. Jakie trendy w tym roku?
-
Janusz Palikot zapowiada nową wódkę i sklepy z piwem
-
Policja zatrzymała 800 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia
-
Mateusz Borek reklamuje wódkę. "Pomagam młodym przesiębiorcom"
-
Czym się różni wódka od okowity? "To trunki z zupełnie różnych kategorii"
-
Policja zlikwidowała bimbrownię. Kobieta wyprodukowała 80 litrów alkoholu "na własne potrzeby"
-
Maspex o szczegółach przejęcia CEDC
-
Witold Franczak: Rosyjskie wódki prawie nie istnieją na świecie. To duża szansa dla Polski
-
Rustam Tariko. Kim jest rosyjski król wódki i były właściciel CEDC?
komentarze (0)