Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

CEDC chce restrukturyzacji zadłużenia o ok. 635 mln USD

  • Autor: PAP
  • Data: 10-03-2013, 22:08
CEDC i jej spółka zależna CEDC Finance Corporation International, Inc. zmieniły oferty wymiany, ogłoszone w lutym tego roku, adresowane do posiadaczy obligacji spółki. Oferty wymiany przewidują restrukturyzację finansową, która zredukuje zadłużenie CEDC i CEDC FinCo o około 635 mln USD.
CEDC chce restrukturyzacji zadłużenia o ok. 635 mln USD
"Spółka jest przekonana, że udana restrukturyzacja poprawi jej sytuację finansową i elastyczność oraz umożliwi koncentrację na maksymalizacji wartości jej silnych marek i pozycji rynkowej" - podano w komunikacie.

CEDC zmieniła oferty wymiany w celu odzwierciedlenia warunków uzgodnionych i popieranych przez spółkę, jej inwestora Roust Trading Ltd. (RTL) oraz Komitet Sterujący posiadaczy około 30 proc. kwoty głównej niewykupionych niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016.

Zgodnie ze zmianami, RTL nabędzie 85 proc. kapitału CEDC w zamian za 172 mln USD w gotówce, które zostaną wypłacone przez CEDC posiadaczom niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 oraz umorzenie 50 mln USD zabezpieczonego kredytu udzielonego CEDC przez RTL.

Posiadacze obligacji zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2016 otrzymają: opcję otrzymania łącznie 172 mln USD w gotówce pochodzącej z inwestycji RTL w drodze "aukcji holenderskiej" (opcja pieniężna) oraz w zakresie, w jakim opcja pieniężna nie zostanie przyjęta lub według uznania indywidualnych obligatariuszy, proporcjonalny udział w nowych obligacjach zabezpieczonych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 450 mln USD oraz nowych zabezpieczonych obligacjach zamiennych z terminem wykupu w roku 2018 na łączną kwotę główną 200 mln USD.

Nowe obligacje zabezpieczone na kwotę 450 mln USD będą oprocentowane w wysokości 8 proc. rocznie i oprocentowanie to wzrośnie do 9 proc. w drugim roku i do 10 proc. w trzecim roku i kolejnych latach. Nowe obligacje zamienne będą oprocentowane w wysokości 10 proc. rocznie (z wypłatą odsetek w formie pieniężnej lub rzeczowej), po 18 miesiącach będą zamienne na 20 proc. kapitału CEDC, przy czym udział ten wzrośnie do 25 proc., jeżeli zostaną zamienione w roku 2015, do 30 proc. w razie zamiany w roku 2016, a następnie do 35 proc. w przypadku zamiany w roku 2016 lub później.

Posiadacze obligacji zamiennych CEDC o oprocentowaniu 3,00 proc. z terminem wykupu 15 marca 2013 r. oraz RTL jako posiadacz 20 mln USD kwoty głównej obligacji niezabezpieczonych razem otrzymają proporcjonalne udziały w 10 proc. kapitału CEDC, oraz udziały obecnych akcjonariuszy CEDC zostaną rozwodnione do 5 proc. kapitału CEDC.

"Oczekuje się, że restrukturyzacja nie będzie mieć wpływu na działalność CEDC w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, która będzie prowadzona we wszystkich tych krajach tak, jak dotychczas. Zobowiązania wobec wszystkich pracowników, dostawców i podmiotów, które udzieliły wsparcia kredytowego w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie będą honorowane w toku zwykłej działalności bez zakłóceń. Zdaniem Spółki jej podmioty zależne działające w Polsce, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie posiadają dostateczne środki pieniężne i dostępne zasoby w celu zaspokojenia takich zobowiązań" - podano w komunikacie.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!