Biscuits Poult, jeden z największych w Europie producentów ciasteczek kruchych, wytwarzanych dla większości francuskich sieci handlowych pod markami należącymi do tych detalistów. Teraz francuski koncern ciastkarski chce wejść na polski rynek poprzez przejęcie już działającej tutaj firmy.

Według handel-net rozmowy między Tago a Biscuit Poult są już mocno zaawansowane. Francuzi byli w Ciemnem, oglądali zakład i zapoznali się z sytuacją finansową Tago. Zapytani o swoje plany wobec Polski, zaprzeczają prowadzeniu jakichkolwiek działań przygotowawczych do otwarcia biznesu w naszym kraju. Tago oficjalnie także zaprzecza, jakoby prowadziło rozmów z firmą zainteresowaną przejęciem ich zakładu.

Tago chcieli już kupić Rosjanie, a ostatnio, w czasie targów w Kolonii, które zakończyły się 3 lutego br., firmą interesował się pewien bank ze Szwajcarii.

Firma Tago jest jednym z największych producentów ciasteczek kruchych w Polsce i należy do znanego biznesmena, Tadeusza Gołębiewskiego, który ma też trzy ośrodki hotelarsko-konferencyjne i buduje czwarty w Karpaczu