Innowacja trafiła na sklepowe półki 6 sierpnia br. Pierwsze badania w Polsce wykazały wysokie zainteresowanie konsumentów nowym produktem - aż 95 proc. respondentów zadeklarowało potencjalny zakup Millicano. Pierwsza pełnoziarnista kawa rozpuszczalna na polskim rynku, będzie dostępna w dwóch formatach opakowania: metalowej puszce o pojemności 95 g oraz miękkim opakowaniu o pojemności 75 g. Grupą docelową marki są użytkownicy kaw rozpuszczalnych, szczególnie kobiety w wieku 25-40 lat, które żyją w większych miastach, mają ponad przeciętny dochód, są aktywne i zabiegane oraz lubią próbować nowych rzeczy.

W Polsce kawa należy do grona najważniejszych produktów w koszyku zakupów. Zajmuje czwarte miejsce w rankingu kategorii spożywczych pod względem wartości rocznych obrotów. Wartość całej kategorii dynamicznie rośnie - w roku 2012 odnotowano wzrost o 12,9 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Na rynku kawy królują dwa segmenty: kawa mielona oraz rozpuszczalna. Na kawę mieloną wydawana jest co druga złotówka przeznaczona na zakup kawy. Niewiele mniej ważna jest kawa rozpuszczalna, na którą przypada 35 proc. wydatków na kawę i której sprzedaż wciąż rośnie. Równolegle z obu segmentów korzysta ponad 40 proc. konsumentów, stąd potrzeba stworzenia nowego rodzaju kawy, który łączy w sobie zalety obu wcześniejszych.

Pierwsza kawa pełnoziarnista rozpuszczalna stała się takim przebojem na rynku brytyjskim, że firma Kraft Foods postanowiła wprowadzić ją w kilkunastu krajach Europy - pod marką najpopularniejszej kawy z portfolio firmy na danym rynku.

Na okres wprowadzenia produktu zaplanowano silne wsparcie komunikacyjne. Rozpoczęcie kampanii planowane jest na połowę września br. Na działania marketingowe złożą się: reklama telewizyjna, wsparcie public relations, kampania reklamowa w prasie branżowej, outdoor, działania w internecie takie jak strona www dedykowana produktowi, kampania w wyszukiwarkach czy kampania display, wsparcie w punktach sprzedaży w formie atrakcyjnej oferty promocyjnej oraz akcje samplingowe.

Nowe produkty Kraft Foods tworzone są na podstawie wyników badań smaku konsumentów i opierają się na zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W spółce działa 15 dużych centrów naukowo-badawczych na całym świecie, w których pracuje 3300 uczonych, chemików i inżynierów. W 2011 roku w prace centrów badawczych zainwestowano 700 mln USD. W tym samym roku spółka opracowała i wypuściła na rynek ponad 70 produktów, które zapewniły Kraft Foods 10,5 proc. czystego dochodu. Dla porównania w 2009 roku ten wskaźnik wyniósł 7,4 proc.

Kraft Foods Inc. jest liderem na międzynarodowym rynku przekąsek. Obroty firmy w 2011 roku wyniosły 54,4 mld USD. Dwanaście kultowych marek firmy - Cadbury, Jacobs, Kraft, LU, Maxwell House, Milka, Nabisco, Oreo, Oscar Mayer, Philadelphia, Tang i Trident - generuje obroty w wysokości ponad 1 mld USD rocznie.