Kierownik zakładu, Jamal Al Ghurair, powiedział The Kingsman Dubai conference w kuluarach agencji Reuters, że instalacje działają na poziomie 3 tys. t/dobę, podczas gdy możliwości produkcyjne zakładu sięgają 5 tys. t/dobę.

Dodał również, że cukrownia już zgromadziła 500 tys. ton cukru - połowę całkowitej pojemności swoich magazynów.

Al Khaleej sprzedaje cukier rafinowany głównie na rynki regionalne, takie jak Irak, Pakistan i kraje Zatoki Perskiej.

W ubiegłym tygodniu, dyrektor generalny Al Khaleej, Cyrus Raja powiedział agencji Reuters, że oczekuje w tym roku wzrostu sprzedaży cukru rafinowanego na rynek unijny. Dodał także, że rafineria w Dubaju wróciła do importowania cukru surowego z Brazylii. Wczęsniej, ze względu na mniejsze odległości, korzystała z dostaw indyjskich. Indie jednak zaprzestały eksportu i same teraz obecnie importują cukier. Brazylia jest największym na świecie producentem i eksporterem cukru. Indie są natomiast największym na świecie konsumentem cukru.

Dubajska rafineria planowała zwiększyć wydajność produkcji do 7 tys. t/dobę, jednak ze względu na obecne warunki rynkowe inwestycje te zostały wstrzymane.

The Kingsman Dubai conference, która zgromadziła ponad 350 wiodących przedstawicieli branży cukrowniczej, kończy się we wtorek.