Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Michalczewski pozywa FoodCare. Żąda 10 mln zł

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 06-09-2011, 10:57
Fundacja Dariusza Michalczewskiego "Równe Szanse" złożyła w Sądzie Okręgowym w Krakowie pozew przeciwko spółce FoodCare o zapłatę zaległego wynagrodzenia z tytułu umowy, wiążącej obie strony do października ubiegłego roku. Fundacja będzie domagać się w sądzie należnego jej wynagrodzenia w wysokości ponad 10 milionów zł. Tymczasem niedawno do krakowskiego sądu wpłynął inny pozew o blisko 20 mln zł odszkodowania, jakiego FoodCare domaga się od Michalczewskiego.
Michalczewski pozywa FoodCare. Żąda 10 mln zł
Bokser Dariusz Michalczewski z napojem Tiger

Jak tłumaczą przedstawiciele Fundacji, w połowie 2010 roku pomimo ciągłej sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger spółka FoodCare odmówiła zapłaty prowizji.

- Umowa łącząca obie strony jasno regulowała kwestie korzystania przez spółkę FoodCare z mojego pseudonimu Tiger oraz wszelkich z tym związanych innych praw. Pomimo tego firma Wiesława Włodarskiego sprzedawała napoje z oznaczeniem Tiger, ale nie przekazywała należnego Fundacji wynagrodzenia. Pan Włodarski wprowadził na rynek napoje Tiger Black i uznał, że nie musi nam już płacić. Takie postępowanie jest nie tylko bezprawne, ale nie ma nic wspólnego z zasadami fair play obowiązującymi w biznesie. To wynagrodzenie należy się Fundacji i będę o nie walczył - mówi Dariusz Tiger Michalczewski.

Przypomnijmy, niedawno do krakowskiego sądu wpłynął pozew o blisko 20 mln zł odszkodowania, jakiego od Dariusza Michalczewskiego domaga się podkrakowska spółka FoodCare. Pozew dotyczy wyrównania start, jakie spółka poniosła w wyniku zakazania produkcji napoju energetyzującego Tiger. Czytaj: Do sądu wpłynął pozew FoodCare przeciwko Dariuszowi Michalczewskiemu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • sdfcx 2011-09-06 11:27:57

  Chore polskie prawo!!! Do sądu wpływa wniosek od Michalczewskiego (przed kilkoma miesiącami) rozpoczynający spór... I co robi są momentalnie zakazuje produkcji FC!!! Czyli co jeden może produkować, a drugi nie jeszcze przed wydaniem wyroku? Czy sąd już przy wpłynięciu wniosku od razu wie kto jest winny?

  Odpowiedz
 • gdańsk 2011-09-06 12:27:32

  ja jestem za tym żeby obaj ,,gamonie,, się pojedynkowali , jeden w rękawicach drugi z kijem , żeby było sprawiedliwie , bo drą się strasznie ! michalczewski niech się sam do roboty wezmie zamiast wycierać sopockie uliczki

  Odpowiedz
 • Proste 2011-09-06 13:03:33

  Dariusz ma prawo do tej kwoty, bo mu są winni. Proste

  Odpowiedz
 • Komornik w Foodcare 2011-09-06 13:04:09

  Foodcare się nie wypłaci, dopiero teraz KOMORNIK wejdzie zabierać sprzęt

  Odpowiedz
 • Isska 2011-09-06 17:27:33

  - sdfcx - z tego co czytałam Michalczewski dał tej firmie foodcare licencję na 50 lat, więc to najlepszy dowód ze marka jest jego i rozwiązanie zakazy produkcji jest prawomocne.

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!