Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Mokate: Obserwujemy postęp w zakresie promocji polskich produktów za granicą

  • Autor: PM, portalspozywczy.pl
  • Data: 18-01-2013, 14:40
Adam Mokrysz z zarządu spółki Mokate, która dostarcza produkty kawowe i herbaciane na wszystkie kontynenty świata, a jej sprzedaż za granicą stanowi połowę rocznych przychodów, dość pozytywnie ocenia skuteczność dotychczasowych działań administracji rządowej wspierających polską działalność gospodarczą za granicą.
Mokate: Obserwujemy postęp w zakresie promocji polskich produktów za granicą
Adam Mokrysz z zarządu Mokate Sp. z o.o.

 - Obserwujemy ostatnio pewien postęp, zwłaszcza w zakresie promocji kraju jako pewnej całości. Wydaje się jednak, że wciąż za mało starań dokłada się do pomocy konkretnym przedsiębiorstwom lub grupom firm - np. spożywczym czy transportowym - twierdzi Adam Mokrysz.

Spółka Mokate oczekuje od polskiej administracji państwowej takich działań, jak chociażby tworzenie klimatu politycznego sprzyjającego kontaktom gospodarczym, przeprowadzanie misji gospodarczych polityków i biznesu czy rekomendowanie polskich firm czy bezpośrednie wsparcie polityczne.

Zdaniem Adama Mokrysza ważna jest także promocja Polski, polskich firm oraz rodzimych produktów, jak i wsparcie uczestnictwa firm w imprezach targowych za granicą oraz preferencje podatkowe dla eksporterów.

Grupę Mokate tworzy dziewięć firm w kraju i za granicą. Firmy dostarczają produkty na wszystkie kontynenty i zatrudniają prawie 2 tys. osób. W 2011 i 2012 roku udział eksportu kolejny rok z rzędu przekroczył połowę przychodów ze sprzedaży ogółem. Całkowita wartość sprzedaży to 0,6 mld zł.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!