Rozwój browaru w Sierpcu przyczyni się do zwiększenia w nim zatrudnienia. Projekt rozbudowy zostanie zakończony w 2014 roku, kiedy to już z nowych linii będzie wypuszczone na rynek piwo Kasztelan.

W 2012 r. sprzedaż Carlsberg Polska rosła trzykrotnie szybciej niż rynek, co w efekcie zwiększyło wolumenowe udziały firmy w polskim rynku do 18,5 proc., osiągając tym samym najwyższy poziom w historii. Zwiększenie udziału w rynku to również zasługa rosnącej sprzedaży piwa Kasztelan. Dobre wyniki firmy wsparły decyzję Carlsberg Breweries o rozbudowie Browaru Kasztelan w Sierpcu. Dzięki aktualnie prowadzonym programom inwestycyjnym, moce produkcyjne Carlsberg Polska wzrosną z obecnych 7 mln hl do 8,5 mln hl piwa rocznie.

Inwestycje w moce produkcyjne Browaru Kasztelan - korzyści dla zakładu i otoczenia Browar Kasztelan jest atrakcyjnym miejscem inwestycji, jego atutami są centralne położenie, wysokiej jakości woda oraz dobra współpraca lokalnych partnerów. Dzięki inwestycji obliczonej na łączną kwotę 187 mln złotych ponad dwukrotnie wzrośnie wydajność browaru. W roku 2014 moce zakładu osiągną poziom 2 mln 600 tys. hl piwa (vs 1 mln hl obecnie).

- Dobre wyniki całej firmy oraz rosnąca sprzedaż piwa Kasztelan, zaważyły na decyzji o rozbudowie Browaru Kasztelan. Jestem przekonany, że rozwój zakładu, który stanowi nierozerwalną część lokalnej społeczności, pozytywnie wpłynie na otoczenie, zwiększając ożywienie gospodarcze w gminie i powiecie. Dzisiaj piwo z Sierpca można kupić w większości sklepów w Polsce. Cieszy mnie ogromnie rozwój Browaru Kasztelan, co pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić pozycję naszych piw na rynku, tak lokalnym, jak i ogólnopolskim - mówi Piotr Zając, Dyrektor Browaru Kasztelan w Sierpcu.

W ramach założonych prac rozbudowy powstanie nowa warzelnia, która będzie warzyć 11 warek na dobę oraz postawionych zostanie 10 zbiorników fermentacyjnych, każdy o pojemności 7 000 hl. Ponadto, zbudowany zostanie magazyn o łącznej kubaturze ok. 15 tys. mkw. Dla porównania, powierzchnia nowego magazynu odpowiadać będzie dwóm pełnowymiarowym międzynarodowym boiskom piłkarskim. Konsekwencją rozwoju mocy Browaru Kasztelan jest również postawienie nowej linii puszkowej produkującej 17 puszek piwa na sekundę (60 000 puszek/godz.).