czytaj także: Michalczewski walczy z hurtowniami - sądy zakazują sprzedaży Tigera

Wydaną decyzją z dn. 11 kwietna br. Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatrujący sprawę o udzielenie zabezpieczenia z wniosku Dariusza Michalczewskiego i Fundacji Równe Szanse wydał postanowienie zakazujące Leszkowi Włodarskiemu wprowadzania do obrotu i reklamy napojów z oznaczeniem Tiger, w tym również odsyłania lub przekierowywania do stron internetowych zawierających takie reklamy. Oznacza to, że na czas trwania procesu Leszek Włodarski ma zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy wszystkich produktów zawierających oznaczenia "Black Tiger", "Tiger Vit" lub jakiekolwiek inne oznaczenie z elementem "Tiger", niezależnie od sposobu jego przedstawiania. Dodatkowo Sąd postanowił o zajęciu wszystkich produktów zawierających oznaczenie "Tiger", a także materiałów reklamowych wykorzystujących takie opakowania.

- Jest to już kolejny zakaz wydany przeciwko dystrybutorom wprowadzającym na rynek napoje energetyzujące zawierające oznaczenie Tiger, wyprodukowane przez spółkę Foodcare - mówi Dariusz "Tiger" Michalczewski.

Jak podkreśla, na podstawie podpisanej na początku listopada 2010 r. umowy z Fundacją "Równe Szanse" firmy z Grupy Maspex posiadają wyłączną licencję na korzystania z oznaczenia Tiger i wykorzystywanie wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych.