Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

W Pszczelej Woli konferencja pszczelarzy z całej Polski

  • Autor: PAP
  • Data: 05-02-2013, 08:18
Metody hodowli pszczół będą tematem IV Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej, która ruszy w piątek w Pszczelej Woli. Podczas konferencji doświadczeniami w prowadzeniu pasiek dzielić się będą pszczelarze z różnych regionów Polski.

"Konferencja choć z nazwy jest lubelska, to zawsze gromadzi pszczelarzy z całej Polski. Jest adresowana do tych, którzy pszczelarstwem zajmują się zawodowo i profesjonalnie" - powiedział Cezary Kruk z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli (Lubelskie), który jest współorganizatorem konferencji

Obrady rozpoczną się piątek i potrwają trzy dni. W programie konferencji dominuje tematyka związana z hodowlą pszczół i utrzymaniem pasiek. Wykłady dotyczyć będą m.in. żywienia pszczół, rozwijania i modelowania struktur rodziny pszczelej, hodowli matek pszczelich, nowoczesnych narzędzi ich unasienniania. Będą też prelekcje dotyczące transportu pszczół, uprawy roślin miododajnych, a nawet motywów pszczelarskich z Biblii.

Na konferencji swoimi doświadczeniami w prowadzeniu i utrzymaniu pasieki dzielić się będą pszczelarze z różnych regionów Polski, m.in. Podlasia, Mazowsza, Kurpiowszczyzny.

Uczestnicy konferencji będą mieli też możliwość wysłuchania wykładów o organizacji, technologiach i metodach stosowanych w pszczelarstwie na Ukrainie, na Litwie, w Niemczech, Japonii i Nowej Zelandii.

Jak podkreśla Kruk, konferencja organizowana jest raz do roku i przyciąga coraz więcej uczestników. W pierwszej edycji, cztery lata temu, uczestniczyło ok. 200 osób, a w ubiegłorocznej już 400. W tegorocznej edycji konferencji swój udział zgłosiło już 250 osób, a jak spodziewają się organizatorzy co najmniej drugie tyle jeszcze się zgłosi.

Zdaniem Kruka do popularności tych spotkań wśród pszczelarzy przyczynia się to, że podczas konferencji uzyskują wiele praktycznych informacji. "Ważne dla nich jest też to, że otrzymują w formie książki materiały z konferencji, do których potem mogą wrócić" - zaznaczył.

Obrady i dyskusje IV Lubelskiej Konferencji Pszczelarskiej odbywać się będą w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Pszczelarskiego w Pszczelej Woli na Lubelszczyźnie.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!