Na początku stycznia Hotel Lubicz w Ustce kupił należące do Skarbu Państwa ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka za 14 mln 28 tys. zł. Uzdrowisko Ustka zajmuje się m.in. lecznictwem. Wykonuje zabiegi wymagane przy leczeniu m.in. chorób ortopedyczno-urazowych, dróg oddechowych, reumatologicznych, kardiologicznych oraz nadciśnieniowych.


Z kolei uzdrowisko Swoszowice położone jest w południowo - wschodniej części Krakowa. Na terenie spółki znajdują się dwa źródła wody leczniczej: "Zdrój Główny" i "Napoleon", należące do jednych z najlepszych w Europie. Swoszowice specjalizują się w leczeniu schorzeń reumatologicznych, pourazowych i neurologicznych. Spółka posiada obiekty szpitalno-sanatoryjne "Główny Dom Zdrojowy" i "Szwajcarka". Z usług uzdrowiska korzystają m.in. mieszkańcy Krakowa i Małopolski.


STP Investment z Bochni ma do końca grudnia 2012 roku podwyższyć kapitał zakładowy uzdrowiska Kraków Swoszowice poprzez wniesienie wkładu pieniężnego w wysokości 2 mln zł.


Schmid poinformowała, że trwa proces prywatyzacji w sprawie ośmiu uzdrowisk. "Do 15 lutego oczekujemy na składanie ofert ze strony potencjalnych inwestorów w sprawie Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich w Polanicy" - powiedziała.


MSP planuje w najbliższym czasie zaprosić również inwestorów do składanie ofert w sprawie siedmiu kolejnych uzdrowisk. Chodzi o uzdrowiska: "Cieplice" w Jeleniej Górze, Szczawno-Jedlina, Świeradów-Czerniawa, Inowrocław "Solanki", Połczyn, Ustroń oraz Wysowa.