Budynki przy ul. Kopernika 60/64 wzniósł w drugiej połowie XIX wieku Karol Kretschmer. W 1935 roku przejął je Państwowy Monopol Tytoniowy.

Osiedle na ponad trzyhektarowym terenie będzie się nazywało Tobacco Park, w ten sposób inwestor chce nawiązać do historii. Po pierwsze - do dawnych zakładów, po drugie - do pozostałości po lasku Milscha, z którego zachowało się na działce starodrzewie. Remont zabytkowych fabryk trwa. Pierwsze mieszkania mają być gotowe jeszcze przed wakacjami. Poza mieszkaniami Łodzi przybędzie też hotel. Inwestor zamierza zaadaptować na pokoje główny, otynkowany budynek Wytwórni Papierosów. Osiedle uzupełnią jeszcze lokale usługowe.

Deweloperowi nie udało się zachować wszystkich starych budynków. Z jednego rozebranego zachowano cegły, które zostaną wykorzystane do uzupełnienia ubytków w tych, w których powstaną lofty. Inwestor zrekonstruuje za to tą część jednej z fabryk, w której na początku lat 90 wybuchł pożar. Dzisiaj brakuje jej drugiego piętra i stropów. Po remoncie i odbudowie w niej również będą mieszkania.

Arche kupiło nieruchomość przy ul. Kopernika w 2007 roku. Wcześniej przez kilka lat budynki Łódzkiej Wytwórni Papierosów SA w Upadłości nie mogły znaleźć nowego właściciela. Dawnej fabryce Państwowego Monopolu Tytoniowego pomogła moda na lofty zapoczątkowana na Księżym Młynie w przędzalni Karola Scheiblera.