ASF w Polsce: 100 nowych przypadków w tydzień
Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że w dniach 4-10 marca potwierdzono 92 nowe przypadki afrykańskiego pomoru świń w populacji dzików.

Większość wspomnianych przypadków ASF pojawiła się na Mazowszu. Trzy z nich potwierdzono w samej Warszawie (dwa na Wawrze, jeden zaś na Mokotowie).
Ponad 20 przypadków choroby potwierdzono w województwie warmińsko - mazurskim.
W ostatnich tygodniach obserwujemy spadek liczby nowych przypadków ASF potwierdzanych na Lubelszczyźnie. W okresie od 4 do 10 marca w tym regionie potwierdzono siedem przypadków choroby. Jeden przypadek choroby potwierdzono także na Podlasiu.
W omawianym okresie obecność wirusa ASF potwierdzono w tkankach 145 dzików, z czego u czterech wykryto obecność przeciwciał. Od początku roku w naszym kraju potwierdzono 608 przypadków ASF, a obecność choroby wykryto u 1070 dzików.
Więcej na Farmer.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.