Jak przypomina Puls Bizmesu, rodzina Niewiadomskich sprzedała spożywczy biznes w 2010 r. funduszowi IK Investment Partners. Za marki, takie jak m.in. Łowicz, Kotlin, Fortuna, Tarczyn czy DrWitt, według ówczesnych rynkowych spekulacji, właściciele mieli dostać 700-900 mln zł.

Co teraz robi Robert Niewiadomski? Pod koniec 2011 r. powstała spółka Foodstar, później przemianowana na BjoBjo, a od kwietnia funkcjonująca pod szyldem Farmio. Większościowym udziałowcem jest fundusz Cornum Capital, mniejszościowymi trzy osoby zasiadające w zarządzie: Robert Niewiadomski (w fotelu prezesa) oraz Artur Węgłowski i Andrzej Łęgosz (niegdyś członkowie zarządu Agros-Novy).

Od kilku tygodni firma prezentuje telewidzom swoje najnowsze dziecko, kładąc nacisk na to, że pasze, którymi karmi swoje kury są „wolne od GMO". Może ona zostać uznana za wprowadzającą w błąd i wywołującą lęk. Jest prawdopodobne, że jeśli wpłynie skarga, UOKiK uzna tę reklamę za praktykę naruszającą interesy konsumentów i czyn nieuczciwej konkurencji - informuje Puls Biznesu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl