• partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Partnerzy portalu

Czechy wycofują kabanosy od Tarczyńskiego. Producent: Wyniki czeskich badań nie są wiarygodne

Czeski Urząd Kontroli Rolnictwa i Żywności wycofał ze sprzedaży kabanosy marki Tarczyński dostępne w sieciach Kaufland i Lidl. Instytucja zarzuciła polskiemu producentowi wprowadzenie konsumentów w błąd na temat zawartości mięsa w produktach. Spółka Tarczyński S.A. w przesłanym naszej redakcji oświadczeniu podkreśla, że deklarowane zawartości mięsa są prawidłowe i kwestionuje wiarygodność badań przeprowadzonych przez Czechów.
  • Autor: innpoland.pl/portalspozywczy.pl
  • Data: 15-03-2019, 09:04
Czechy wycofują kabanosy od Tarczyńskiego. Producent: Wyniki czeskich badań nie są wiarygodne
fot. tarczynski.pl

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Serwis Innpoland.pl podał za czeskim portalem irozhlas.cz informację o wycofaniu ze sprzedaży kabanosów marki Tarczyński dostępnych w sieciach Kaufland i Lidl na terenie Czech. Czeski Urząd Bezpieczeństwa Żywności zarzuca polskiej firmie wprowadzenie konsumentów w błąd.

Przeprowadzona przez Czechów analiza laboratoryjna miała wykazać, że kabanosy wieprzowe klasyczne zrobiono ze 122 gramów mięsa na 100 gramów gotowego produktu, podczas gdy powinny być to min. 142 gramy. "W kabanosach ekskluzywnych zamiast 185 gramów mięsa, było go 164,5 grama. Podobnie było z kabanosami z dodatkiem sera – tu zamiast 180 gramów mięsa było go tylko 146 gramów."

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Powiązane tematy:

Masz pytania? Napisz!
premium@portalspozywczy.pl
subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku



Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Obserwator 2019-03-15 20:14:50

    Powszechnie wiadomo że Czesi próbują usunąć polskich producentów żywności ze swojego rynku, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi na pewno o pieniądze . Premier Czech jest również biznesmenem , kontroluje 1/3 rynku spożywczego w Czechach I nie ukrywa swojej niechęci do polskiej żywności wypowiadając się w Czeskiej telewizji że polska kiełbasa to guwno.

    Odpowiedz
    • Kabanosowy Expert 2021-01-19 17:46:42

      A skosztowaliście ten syf, że mówicie o tym jak się Czesi na nas uwzięli ? Psu nawet tego nie dałem, cała paczka poszła do śmieci po skosztowaniu jednego :/

      Odpowiedz
      • Leszek 2021-01-24 06:53:07

        Całkowicie się z tym zgadzam a Tarczyński to tak potężna firma że nikogo się nie boi i robi co chce.Nawet ustawili portal google który blokuje wszelkie niepomyślne pytania,są tylko reklamy wyrobów.

  • leno paleno 2019-03-16 21:33:06

    bo polska kiełbasa masowa to guwno. kupując polską żywność przegrywasz zycie

    Odpowiedz
    • it 2019-03-17 18:52:46

      bredzisz stronnicze banialuki

      Odpowiedz
      • anna r 2019-03-17 20:59:53

        masowa kiełba syf ale od dobrego masarza the best. polska masówka to guano

    • Obserwator 2019-03-18 10:25:40

      Spróbuj sobie kolego najpierw np Niemieckiej kiełbasy ,porównaj i później wyciągnij wnioski.

      Odpowiedz
      • pan pierzek 2019-03-18 16:20:49

        Niemiecka kiełbasa jest dobra oczywiście nie ta najtańsza , dobra polska żywność to mit, nasze kiełbasy maja wzmacniacze smaku soje karagen polifosforany( by woda nie wyciekała ) MOM dodawany bez info na etykiecie były takie przypadki

  • Len 2020-03-24 13:45:08

    Właśnie wyrzucam kabanosy Tarczyński i nie kupię więcej. Producent zpomniał dodać mięsa do moich, smakują jak izolacja z kabla z przyprawami.

    Odpowiedz
    • vlaad 2021-01-17 20:11:45

      Właśnie przez przypadek kupiłem. Od dawna omijam, ale teraz Tarczyński zaczął robić dla Krainy Wędlin. To marka własna biedronki. Ale już pierwszy kęs i ten ohydny smak zdradziły producenta. Sprawdziłem i faktycznie. Producent izolacji kablowych Tarczyński był na etykiecie.

      Odpowiedz
  • Helena 2020-06-17 21:33:37

    Tarczyński to najgorsze kabanosy , obrzydlistwo !

    Odpowiedz
  • Maciej P. 2020-11-10 09:39:30

    Bezsensowny atak. Byłem w wielu z polskich zakładów i uważam, że zakłady Tarczyński to najpoważniejszy i najuczciwiej podchodzący do produktów producent. Myślę, że osoby z branży przyznają mi rację. Niestety zawsze znajdzie się bezinteresowny malkontent czy fanatyczny weganin ale z takimi nie ma sensu dyskutować...

    Odpowiedz
    • MaJ 2020-11-10 11:17:28

      Myślę, że standardy Tarczyńskiego przewyższają większość polskich zakładów. Choć są i inne dbające o jakość. Czesi walczą nieczysto bo tylko tak mogą wygrać z nami.

      Odpowiedz
    • vlaad 2021-01-17 20:20:54

      Ja nie musiałem jechać daleko. W najbliższej biedronce kupiłem niedawno produkt Tarczyński. Przypadkiem, bo od dawna unikam. Nie zorientowałem się, bo była marka własna biedronki. OHYDZTWO. NIEJADALNE GÓWNO!!! Kania jakieś normalne kabanosy robił, a teraz chyba zbankrutował i jest ten "Tarczyński - izolacje kablowe S.A." Spróbujcie tego, zamiast chwalić, jakie to świetne zakłady. Ja nie wiem, jakie mają ISO i PNy. Nie wiem jak świetni fachowcy pracują i jak wspaniała jest linia produkcyjna. Ale wiem, że produkt końcowy jest niejadalny.

      Odpowiedz
    • Kabanosowy Expert 2021-01-19 17:50:08

      i co z tego że mają tam ład i porządek.... te ''kabanosy'' , maja tyle mięsa co sznurówki ... nigdy nie miałem nic tak ohydnego i sztucznego w ustach

      Odpowiedz

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco!

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?