Danish Crown chce obniżyć koszty o 350 mln koron duńskich (ok. 45,5 mln euro) w tym roku fiskalnym. W ramach cięć spółka zwolni od 300 do 400 pracowników.

Redukcje w największym stopniu dotkną brytyjskiego oddziału Tulip Food Company - spółki zależnej Danish Crown, która w roku fiskalnym 2017/18 zanotował spadek zysku o 151 mln koron duńskich w stosunku do roku 2016/17. Danish Crown w listopadzie 2018 r. zwolniło natychmiastowo 150 pracowników Tulip i wdrożyło program, który ma dać oszczędności rzędu 200 mln koron duńskich do końca roku finansowego 2018/19.

- Utrzymujemy ogłoszone w listopadzie 2018 r. zamrożenie zatrudnienia. W ostatnich miesiącach wygraliśmy kilka ważnych kontraktów w Wielkiej Brytanii, więc jeśli chodzi o sprzedaż wszystko idzie w dobrym kierunku. W tej chwili brak nam konkurencyjności. (...) Stoimy przed fundamentalnym wyzwaniem w postaci kosztów, które w Danii są kilkakrotnie wyższe niż w krajach, z którymi konkurujemy - powiedział Jais Valeur, prezes Danish Crown.

Danish Crown nie wyklucza dalszych redukcji w celu poprawy wydajności Tulip Food Company.

Uwzględniając zakładane redukcje Danish Crown zatrudniać będzie na całym świecie 29 tys. pracowników, z czego 9 tys. w Danii i 7 tys. w Wielkiej Brytanii. Grupa jest także właścicielem Sokołowa.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl