- Jeżeli jest coś dobrego na sprzedaż, kupimy to - zapowiedział Jan Roelsgaard, prezes DAT-Schaub, po tym jak zarządzana przez niego firma sprzedała norweskiego producenta przypraw i dodatków do żywności Arne B. Corneliussen (ABC) spółce Orkla Food Ingredients za nieujawnioną kwotę.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy DAT-Schaub planuje ogłosić kolejną akwizycję, która ma przyspieszyć realizację ambitnej strategii firmy. Prezes spółki przyznaje, że kwota uzyskana ze sprzedaży ABC nie pokryje w całości wydatków, które jego firma zamierza poczynić na planowane przejęcia. Środki udostępni Danish Crown, które jest właścicielem DAT-Schaub.

Roelsgaard przyznaje, że jego firma woli rozwijać się poprzez przejęcia. W jego ocenie możliwości rozwoju organicznego w branży osłonek do mięs są ograniczone ze względu na długoterminowe kontrakty na dostawę surowców.

- Oczywiście będziemy także rosnąć organicznie, ale większość zakładanego wzrostu chcemy osiągnąć poprzez fuzje i przejęcia. Celujemy w firmy, które są w czołowej trójce w swojej kategorii w danym kraju- dodał.

Należący do Danish Crown DAT-Schaub od 2002 roku dokonał dziesięciu przejęć. W każdym przypadku Duńczycy nie wymieniali kadry zarządzającej nowo nabywanym zakładem. Zapewniają, że podobnie będzie w przypadku planowanych przejęć.

DAT-Schaub A/S to założona w 1893 roku w Danii firma zajmująca się pierwotnie handlem żywnością i biznesem gastronomicznym. Od 2002 roku grupa skoncentrowała się na naturalnych i sztucznych osłonkach, przyprawach, opakowaniach i maszynach. DAT-Schaub A/S, podobnie jak m.in. Sokołów SA, wchodzi w skład grupy Danish Crown. Firma rozpoczęła swoja działalność na rynku polskim w grudniu 2005. DAT-Schaub Polska z siedzibą w Suchym Lesie posiada cztery oddziały znajdujące się przy zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Robakowie, Przechlewie, Jarosławiu oraz Sokołowie Podlaskim oraz zakład tubowania i magazyn znajdujące się w Kole.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl