Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

De Heus otworzył nową fabrykę nastawioną na produkcję pasz dla indyków

  • Autor: portalspożywczy.pl
  • Data: 26-05-2017, 13:38
24 maja w Iłowie-Osadzie odbyło się oficjalne otwarcie nowej ekspedycji i zmodernizowanej fabryki pasz firmy De Heus. Iłowska fabryka zapewnia najwyższe bezpieczeństwo produkcji pasz. Fabryka jest wyposażona w osobną linię produkcyjną dla paszy dla indyków oraz odrębne silosy. Zapewnia to produkcję bez możliwości zanieczyszczeń krzyżowych. Dziś stanowią one ok. 10 proc. z ponad 1,2 mln ton produkowanych przez De Heus pasz w Polsce.
De Heus otworzył nową fabrykę nastawioną na produkcję pasz dla indyków
Nowa fabryka pasz De Heus

Zakład w Iłowie to jedna z najnowocześniejszych wytwórni tego typu w Polsce. Jednymi z ostatnich głównych inwestycji firmy była rozbudowa ekspedycji o zbiorniki dedykowane wyłącznie dla pasz indyczych oraz rozdzielenie linii produkcyjnych dla indyka i brojlera. Pozwoli to na jeszcze bezpieczniejszą produkcję, bez możliwości zanieczyszczeń krzyżowych. Dodatkowo w fabryce zmodernizowano linie transportowe, wyposażając je w nowe urządzenia spełniające najwyższe wymogi jakościowe oraz bezpieczeństwa przesyłu surowców i pasz. Pozwalają one zapewnić wysoką jakość i powtarzalność pasz, czyli coś co wyróżnia firmę De Heus na rynku pasz. W fabryce znajdują się również nowoczesne granulatory, linie natłuszczania, mlewnik oraz samoczyszczące się redlery i podnośniki.

- W trosce o bezpieczeństwo produktu, głównie ze względu na zagrożenie zanieczyszczeniem jonoforami, jedna z dwóch linii produkcyjnych w Iłowie została specjalnie wydzielona i zmodernizowana pod kątem produkcji pasz dla indyków. Rozbudowa wytwórni to dla nas duży krok w kierunku specjalizacji. W tym celu zamontowaliśmy także osobny granulator z szerszą niż dotychczas matrycą 4 mm. Większy granulat pozwala dostosować pasze do wieku ptaków – wyjaśnia Mariusz Miłocki, kierownik wytwórni pasz De Heus w Iłowie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Nowa linia produkcyjna to także wyższy poziom bezpieczeństwa. – Hodowcy mogą być pewni, że w paszy dla indyków nie znajdzie się kokcydiostatyk, który przeznaczony jest wyłącznie dla brojlerów. O wysoką jakość i powtarzalność naszych produktów dbają wykwalifikowani specjaliści oraz wysokiej klasy technologie i nowe urządzenia, które spełniają wszelkie wymogi jakościowe – dodaje Miłocki.

Otwarcie nowej linii produkcyjnej odbyło się 24 maja z udziałem klientów firmy De Heus. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marian Janicki – starosta powiatu działdowskiego, Sebastian Cichocki – Wójt Gminy Iłowo-Osada oraz Adam Zaleski – dyrektor generalny De Heus.

Fabryka pasz De Heus w Iłowie to największy pracodawca w regionie i największy płatnik podatków. Obserwujemy jej historię i cieszymy się, że firma się rozwija i inwestuje nie tylko w technologie, ale i ludzi – mówił wójt gminy Iłowa Sebastian Cichocki.

Spotkanie połączone było ze zwiedzaniem zakładu, m.in. punktu przyjęcia surowców, z uwzględnieniem dużej roli kontroli, sterowni – serca wytwórni, stołu paszowego, na którym bada się jakość wyrobu gotowego oraz nowej ekspedycji. Nie brakowało okazji do rozmowy o produkcji pasz. Do dyspozycji gości byli również eksperci żywieniowi, którzy odpowiadali na najbardziej nurtujące hodowców pytania. Po zwiedzaniu goście wzięli udział w pokazie pobierania prób żelaznych.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!