Agro-Rydzyna w portfolio Dino. Czym zajmuje się spółka?

- Agro-Rydzyna jest producentem i dostawcą wysokiej jakości świeżego mięsa wieprzowego do sklepów Dino i głównym dostawcą wędlin. Ponadto Agro-Rydzyna pośredniczy w zakupie mięsa drobiowego dla sklepów Dino od dostawców zewnętrznych. Cała produkcja zakładu mięsnego prowadzonego przez Agro-Rydzynę jest sprzedawana za pośrednictwem sieci sklepów Dino. W 2022 r. produkty i towary dostarczone przez Agro-Rydzynę wygenerowały blisko 14% przychodów ze sprzedaży Dino Polska - czytamy w rocznym raporcie Dino Polska.

Produkty Agro-Rydzyny

Głównym surowcem wykorzystywanym przez Agro-Rydzynę są półtusze wieprzowe. Zgodnie z polityką firmy produkty Agro-Rydzyny nie zawierają mięsa oddzielanego mechanicznie (MOM) ani oleju palmowego, a co rok dokonuje się przeglądu receptur m. in. pod kątem zawartości tłuszczu, soli, konserwantów i innych dodatków.

- W 2022 r. ulepszono receptury około 60% wędlin wytwarzanych przez Agro-Rydzynę i oferowanych w sklepach Dino. W specyfikacjach surowców dostarczanych do Agro-Rydzyny określone są szczegółowe parametry, dzięki którym zakład mięsny selekcjonuje surowce o odpowiedniej zawartości tłuszczu, a klienci marketów Dino otrzymują świeże mięso o możliwie najmniejszej zawartości tłuszczu. W celu utrzymania wysokiej jakości produktów, Agro-Rydzyna do produkcji wędlin używa głównie naturalnych osłonek, zamiast osłonek sztucznych - czytamy w raporcie.

W 2022 r. Agro-Rydzyna została wyróżniona w programie „Doceń polskie” certyfikatem „Top produkt” za produkt Kiełbasa rydzyńska oraz certyfikatem „Najwyższa jakość”, za najwyższą jakość przetwórstwa mięsnego opartą na nowoczesnych technologiach, staropolskich recepturach i polskiej tradycji kulinarnej oraz wzorcowym zarządzaniu przedsiębiorstwem, przyznawanym przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością.

Stoiska mięsne w sklepach Dino

Każdy sklep Dino posiada tradycyjne stoisko mięsne z obsługą, a wysokiej jakości mięsa i wędliny są dostarczane przez zakład mięsny Agro-Rydzyna, podmiot zależny w całości kontrolowany przez Dino Polska. Agro-Rydzyna jest jedynym dostawcą wysokiej jakości świeżego mięsa i głównym dostawcą wędlin do marketów Dino. Cała produkcja Agro-Rydzyny jest sprzedawana za pośrednictwem sieci sklepów Dino.

Zakład mięsny prowadzony przez Agro-Rydzynę jest zlokalizowany w Kłodzie w woj. wielkopolskim.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl