- Zaletą naszej karmy jest wykorzystanie białka insektów, dzięki któremu Dogs Plate PROTEIN jest nie tylko niezwykle pożywna, wysokostrawna i smakowita, ale produkcja jej podstawowego składnika nie obciąża środowiska naturalnego. Owady hodowane są między innymi na produktach ubocznych przemysłu rolno-spożywczego, a w procesie ich odchowu nie stosuje się żadnych hormonów wzrostu ani antybiotyków – podkreśla Agata Szukalska, założycielka i prezes zarządu Dogs Plate Sp. z o.o.

- Pozostałe składniki karmy to warzywa, olej z kryla oraz suplementy. Jak wszystkie nasze produkty, Dogs Plate PROTEIN nie zawiera barwników, sztucznych aromatów ani środków konserwujących – dodaje Agata Szukalska

Lokalne pochodzenie

Karmy Dogs Plate produkowane są w zakładzie produkcyjnym w Poznaniu, a dostawcą białka z owadów do nowego produktu jest podpoznańska firma HiProMine.

- Białko owadów ma wyjątkowo korzystny profil odżywczy. Pasta białkowa HiProMeat wytwarzana jest z doskonale przebadanych naukowo owadów Hermetia illucens, czyli muchy czarny żołnierz. Zawiera odpowiednią ilość aminokwasów, zdrowe proporcje kwasów tłuszczowych, chityny i witamin i może z powodzeniem zastąpić w karmach dla psów i kotów dotychczas stosowane źródła białka pochodzenia zwierzęcego. Jest to białko, które wykazuje korzystny stosunek wapnia do fosforu. Co więcej badania wykazały, że proteiny owadów posiadają właściwości, które wpływają korzystnie na działanie mikrobiomu przewodu pokarmowego oraz chronią organizm przed patogenami – informuje Sebastian Gołębiewski, Business Development Manager, HiProMine S.A.

Karma Dogs Plate PROTEIN jest już dostępna w sklepie internetowym producenta.

Opakowanie: słoik szklany 360g i 180g.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl