Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Donald Trump: Utrzymanie produkcji mięsa kwestią bezpieczeństwa narodowego

  • Autor: globalmeatnews.com
  • Data: 29-04-2020, 12:42
Prezydent USA postanowił wykorzystać ustawę o produkcji obronnej "The Defense Production Act", aby nakłonić amerykańskie zakłady mięsne do podtrzymania produkcji w dobie pandemii.
Donald Trump: Utrzymanie produkcji mięsa kwestią bezpieczeństwa narodowego
Donald Trump postanowił skorzystać z uchwalonej w latach 50 ustawy o produkcji obronnej, fot. shutterstock

Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze, zgodnie z którym na podstawie Ustawy o produkcji obronnej Departament Rolnictwa USA (USDA) może nakazać utrzymanie produkcji zakładom ze względu bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych.

Akt prawny zakłada także, że rząd może kontrolować ceny produktów, a za naruszenie przepisów egzekwować drakońskie kary finansowe, a nawet więzienie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Na początku tego tygodnia rządowe agencje opublikowały wspólne wytyczne dotyczące
koronawirusa dla pracowników zajmujących się pakowaniem i przetwórstwem mięsa. Wytyczne obejmują zalecane działania, które pracodawcy mogą podjąć, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na koronawirusa. Nastąpiło to po apelach związków zawodowych do zakładów przetwórstwa mięsnego, aby lepiej chronić swoich pracowników i zapewnić więcej środków ochrony indywidualnej, a także wprowadzić reguły dystansowania społecznego w zakładach.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy z powodu koronawirusa zamknięto 22 zakłady mięsne w USA zatrudniające ponad 35 tys. pracowników. W rezultacie zdolności uboju trzody chlewnej spadły o 25 proc., a bydła mięsnego o 10 proc. Co więcej, 20 pracowników zajmujących się pakowaniem mięsa i przetwórstwem żywności zmarło z powodu koronawirusa.

- Chociaż obecnie nie ma powszechnych niedoborów wołowiny, widzimy zakłócenia łańcucha dostaw z powodu zamykania zakładów i zmniejszania mocy wytwórczych w wielu, jeśli nie w większości, zakładach przetwórstwa wołowiny w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy Prezydentowi Trumpowi za dostrzeżenie problemu i działania, które podjął, aby go rozwiązać - powiedział Colin Woodall, dyrektor generalny National Cattlemens Beef Association.

Przeciwko decyzji Trumpa zaprotestowała organizacja obrońców praw zwierząt PETA.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!