Hanna Orłowska z CIC Corporate Finance, doradcy spółki Madej Wróbel zapewnia, że po połączeniu powstanie podmiot o przychodach na poziomie 1 mld zł, a to nie koniec planów Zbigniewa Dworakowskiego i Jarosława Kołtuna. Ignacy Kowalski, wiceprezes Madej Wróbel, jest przekonany, że silny podmiot będzie atrakcyjnym dostawcą wędlin dla odbiorców z kanału nowoczesnego.
Z kolei Mariusz Biernat, który obejmie funkcję dyrektora ds. handlu tradycyjnego w połączonym podmiocie, dodaje, że połączenie czterech zakładów (wcześniej Peklimar połączył się z Polonusem) umożliwi większą specjalizację i zwiększy asortyment oferowanych produktów, co powinno przełożyć się na dalszy wzrost przychodów i możliwość obsługi nowych klientów.
Zdaniem ekspertów dalsza konsolidacja rynku mięsa i wędlin w Polsce jest nieuchronna.
Jak informuje "Puls Biznesu", w mięsnej czołówce Polski od lat królują Animex i Sokołów z obrotami rzędu 4 mld zł, gonione przez Pini Polonia. W wyścigu liderów liczy się też Cedrob, który po połączeniu z Gobarto (dawne PKM Duda) wyrasta na kandydata na podium. Miejsca pod następny ogromny zakład szuka także Animex (ostateczna skala inwestycji nie jest jeszcze znana), a miliony inwestują też kolejni gracze w mięsnych zestawieniach – Wipasz i Indykpol (który ogłaszał niedawno program inwestycji za 200 mln zł).
Więcej czytaj w "Pulsie Biznesu".
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

komentarze (17)
ten dyrektor handlowy Mariusz B. to w ilu już firmach był???
OdpowiedzPan Mariusz Biernat ma doświadczenie w handlu branży mięsnej, pracował: Gzella, Tarczyński, Kaminiarz
Odpowiedzale chyba nie nawojował tam za bardzo, raczej spadki były i marże cienkieeeee
Odpowiedza co z prezesem Twardowskim? jest jeszcze w Madeju Wróbel?
Odpowiedzciekawa to fuzja. Madej Wróbel ma pozycję w kanale nowoczesnym, lecz słabe jakościowo produkty, Peklimar i Unimięs raczej średnie jakościowo produkty i pokrycie w tradycji w wybranych regionach Polski. co przyniesie dla branży ta fuzja?...
Odpowiedz