Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Fermy Woźniak gotowe na eksport jaj do Emiratów

  • Autor: informacja prasowa
  • Data: 02-04-2019, 14:51
Fermy Woźniak od dłuższego czasu zabiegały o wznowienie partnerstwa handlowego z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w rozmowach z GiW czy KIPDiP. Spółka, jako gospodarz wizyty, partycypowała w organizacji przyjazdu delegacji z ZEA, zapewniając gościom przeloty, akomodacje, ale także całą logistykę związaną z pobytem w Polsce - informuje spółka w komunikacie.
Fermy Woźniak gotowe na eksport jaj do Emiratów
fot. shutterstock

W grudniu (10-15.12.18) ubiegłego roku Przedstawiciele Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska (MOCCAE) wyrazili chęć przyjazdu do Polski w celu wdrożenia procedury zniesienia zakazu importu jaj konsumpcyjnych, które trwało od czerwca 2017 roku i dotyczyło państwa europejskich.

ZEA to chłonny rynek dla polskich przedsiębiorców, który do 2017 roku dynamicznie rósł, dlatego wznowienie handlu było priorytetowe dla dynamiki polskiego eksportu. Delegacja miała charakter kontroli, której wynik miał zaważyć na ponownej możliwości handlu jajami w skorupkach przedsiębiorców z Polski do ZEA.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa żywności oraz weterynarii Zjednoczonych Emiratów Arabskich podczas tygodniowego audytu odbyli szereg spotkań, które miały zrewidować standardy i jakość polskiej produkcji jaj. Rozmowy toczyły się na szczeblu ministerialnym z udziałem Głównej Inspekcji
Weterynaryjnej, a sama wizyta nie byłaby możliwa bez wsparcia Przedstawicielstwa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Ambasady RP w Abu Zabi oraz Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Audyt polskiej strony nie byłby możliwy bez zaangażowania polskiego przedsiębiorstwa, które zostało zweryfikowane na każdym etapie operacyjnym, jako kluczowy warunek do rozpatrzenia zniesienia zakazu eksportu. Jako jedyna ferma w Polsce - gotowość do podjęcia delegacji wyraziła spółka Fermy Drobiu Woźniak, która od dłuższego czasu zabiegała o wznowienie partnerstwa handlowego z ZEA w rozmowach z GiW czy KIPDiP. Spółka, jako gospodarz wizyty, partycypowała w organizacji przyjazdu, zapewniając gościom przeloty, akomodacje, ale także całą logistykę związaną z pobytem w Polsce.

Kluczowe dla całego audytu było poddanie się weryfikacji komisji MOCCAE przez Fermy Drobiu Woźniak. Przez 5 dni pobytu w Polsce przedstawiciele ZEA audytowali gospodarstwa Ferm Woźniak oraz proces produkcyjny firmy, rozpatrując kwestie bezpieczeństwa i jakości żywności. Wysoka jakość na każdym etapie produkcji, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz wyspecjalizowana kadra Ferm Drobiu Woźniak zaważyły na pozytywnym rezultacie kontroli, potwierdzając, że polscy producenci niczym nie ustępują swoim europejskim i globalnym konkurentom.

Delegacja odwiedziła również laboratoria Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu czy placówkę w Brudzewie. Zniesienie zakazu handlu jajami konsumpcyjnymi z Państwem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to bardzo pozytywny impuls dla polskiej gospodarki. Starania oraz zaangażowanie instytucji państwowych we współpracy z Fermami Drobiu Woźniak dało długo oczekiwany korzystny wynik, dający możliwości krajowym przedsiębiorcom w wymianie handlowej z tak ważnym gospodarczo kierunkiem.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!