Fermy Woźniak gotowe na eksport jaj do Emiratów
- Autor: informacja prasowa
- Data: 02-04-2019, 14:51

W grudniu (10-15.12.18) ubiegłego roku Przedstawiciele Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska (MOCCAE) wyrazili chęć przyjazdu do Polski w celu wdrożenia procedury zniesienia zakazu importu jaj konsumpcyjnych, które trwało od czerwca 2017 roku i dotyczyło państwa europejskich.
ZEA to chłonny rynek dla polskich przedsiębiorców, który do 2017 roku dynamicznie rósł, dlatego wznowienie handlu było priorytetowe dla dynamiki polskiego eksportu. Delegacja miała charakter kontroli, której wynik miał zaważyć na ponownej możliwości handlu jajami w skorupkach przedsiębiorców z Polski do ZEA.
Eksperci do spraw bezpieczeństwa żywności oraz weterynarii Zjednoczonych Emiratów Arabskich podczas tygodniowego audytu odbyli szereg spotkań, które miały zrewidować standardy i jakość polskiej produkcji jaj. Rozmowy toczyły się na szczeblu ministerialnym z udziałem Głównej Inspekcji
Weterynaryjnej, a sama wizyta nie byłaby możliwa bez wsparcia Przedstawicielstwa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Ambasady RP w Abu Zabi oraz Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.
Audyt polskiej strony nie byłby możliwy bez zaangażowania polskiego przedsiębiorstwa, które zostało zweryfikowane na każdym etapie operacyjnym, jako kluczowy warunek do rozpatrzenia zniesienia zakazu eksportu. Jako jedyna ferma w Polsce - gotowość do podjęcia delegacji wyraziła spółka Fermy Drobiu Woźniak, która od dłuższego czasu zabiegała o wznowienie partnerstwa handlowego z ZEA w rozmowach z GiW czy KIPDiP. Spółka, jako gospodarz wizyty, partycypowała w organizacji przyjazdu, zapewniając gościom przeloty, akomodacje, ale także całą logistykę związaną z pobytem w Polsce.
Kluczowe dla całego audytu było poddanie się weryfikacji komisji MOCCAE przez Fermy Drobiu Woźniak. Przez 5 dni pobytu w Polsce przedstawiciele ZEA audytowali gospodarstwa Ferm Woźniak oraz proces produkcyjny firmy, rozpatrując kwestie bezpieczeństwa i jakości żywności. Wysoka jakość na każdym etapie produkcji, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz wyspecjalizowana kadra Ferm Drobiu Woźniak zaważyły na pozytywnym rezultacie kontroli, potwierdzając, że polscy producenci niczym nie ustępują swoim europejskim i globalnym konkurentom.
Delegacja odwiedziła również laboratoria Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu czy placówkę w Brudzewie. Zniesienie zakazu handlu jajami konsumpcyjnymi z Państwem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to bardzo pozytywny impuls dla polskiej gospodarki. Starania oraz zaangażowanie instytucji państwowych we współpracy z Fermami Drobiu Woźniak dało długo oczekiwany korzystny wynik, dający możliwości krajowym przedsiębiorcom w wymianie handlowej z tak ważnym gospodarczo kierunkiem.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Jaja drożeją, ale rolnicy wcale nie zarabiają więcej. Grożą wstrzymaniem produkcji
-
McDonald's: używamy wyłącznie jaj z chowu alternatywnego
-
Przeciwciała przeciw COVID-19 można produkować w kurzych jajach
-
Jaja zyskają na inflacji? "Dziś opłaca się je kupować zamiast mięsa"
-
Dalszy wzrost cen skupu jaj
-
Jedzenie jajek może sprzyjać zdrowiu tętnic
-
Polska zacieśnia relacje gospodarcze ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi
-
Globalne firmy odchodzą od jaj klatkowych. Jak to wygląda w Polsce?
-
Producenci jaj zrezygnowali z opakowań z Rosji. Zrodziło to nowe problemy
-
Producenci jaj protestują. Obwiniają sieci handlowe o kryzys w branży
komentarze (0)