List intencyjny w tej sprawie został podpisany 03.04.2020 pomiędzy Szpitalem a Grupą Kapitałową Graal.

- Naturalną myślą dla nas było zwrócenie się do Szpitala w Wejherowie z propozycją wsparcia. Choć nasze produkty są obecne na półkach całego świata, to bardzo mocno czujemy się związani ze społecznością lokalną, z której się wywodzimy. Trawestując znane powiedzenie, można powiedzieć, że działamy zarówno globalnie i lokalnie - powiedział Bogusław Kowalski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Graal.

 

Grupa przeznaczy na ten cel 1% swoich zysków za kolejne miesiące, uwzględniając również kwiecień 2020 r. W akcji udział biorą wszystkie marki należące do Grupy Kapitałowej Graal, tj.: Graal, Salatino, SuperFish, JemFair i Kuchnia Staropolska.

Nie są to jedyne działania wspierające społeczność lokalną prowadzone przez GK Graal. W zeszłym tygodniu MOPS w Starogardzie Gdańskim otrzymał ponad 12000 gotowych dań, marynat, które zostały rozdysponowane pośród najbardziej potrzebujących.

- Okres pandemii jest wyzwaniem dla nas wszystkich, dla każdej branży, w tym produkcyjnej.
W naszych zakładach zaostrzyliśmy już i tak wysokie standardy bezpieczeństwa, dbając nie tylko o zagwarantowanie utrzymania dostaw dla naszych klientów, a w rezultacie zabezpieczenia zakupów konsumentów, ale też mając na uwadze zdrowie naszych pracowników, których rola jest jeszcze większa niż zazwyczaj i którym jesteśmy bardzo wdzięczni, bo bez nich ta pomoc byłaby niemożliwa. - dodał prezes, Bogusław Kowalski.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl