Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Jest kontynuacja Wielkopolskiego Forum Trzodowego

  • www.farmer.pl
  • Autor: Farmer.pl
  • Data: 02-03-2016, 17:01
Wielkopolskie Forum Trzodowe, które odbyło się 8 lutego br. w Poznaniu ma swoją kontynuację. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie powołanej wówczas grupy roboczej ds. monitorowania sytuacji w branży i reagowania na pojawiające się problemy. W ocenie zespołu najbardziej pilne zadania do wykonania to: ograniczenie rozprzestrzeniania się ASF oraz oznakowanie i promowanie polskiego mięsa.
Jest kontynuacja Wielkopolskiego Forum Trzodowego
Fot. Shutterstock

Jak informuje Kornel Pabiszczak z Wielkopolskiej Izby Rolniczej - pierwszą część spotkania wypełniła dyskusja, tocząca się w dwóch nurtach: który problemami należałoby zająć się w pierwszej kolejności oraz jakie zjawiska mają istotny wpływ na trwający już od dłuższego czasu kryzys w chowie i hodowli trzody chlewnej. Dyskutanci zgodnie podkreślali, że rozwiązanie kryzysu jest niemożliwe bez partnerskiej współpracy rządu z organizacjami rolniczymi. Nie bez znaczenia jest też współpraca z parlamentarzystami pracującymi w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zwrócono uwagę na przestarzałe technologie stosowane przez polskich hodowców, co jest efektem niewydolnego doradztwa i braku rodzimego nowoczesnego budownictwa inwentarskiego. Nie bez znaczenia jest zalew rynku przez materiał hodowlany napływający do nas zza granicy oraz rozwijający się dynamicznie system tuczu kontaktowego na rzecz firm zagranicznych. Wszystko to powoduje, że rodzimej produkcji coraz trudniej jest konkurować z oferowanymi w dużych sieciach handlowych wypełnionymi ulepszaczami i inną chemią produktami. Jak więc prowadzić skuteczną promocję całkowicie wyprodukowanego w Polsce naturalnego mięsa?

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Więcej przeczytasz w serwisie farmer.pl

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!