KRD-IG i KZPRiRB podpisały porozumienie ws. wykorzystania rzepaku w żywieniu drobiu
- Autor: KRD-IG
- Data: 01-10-2018, 15:35

Ceremonii towarzyszyła debata z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, koncentrująca się na potrzebie poszukiwania nowych rozwiązań w żywieniu drobiu w kontekście zrównoważonego rozwoju polskiego rolnictwa. Spotkanie było pierwszym krokiem do realizacji projektu, który zapewni Polsce tzw. bezpieczeństwo białkowe, czyli możliwość wykorzystywania w żywieniu drobiu białka z krajowych upraw.
Konferencję w Centrum Prasowym Międzynarodowych Targów Poznaoskich otworzył Minister Jan Krzysztof Ardanowski, który omówił wyzwania przed jakimi stoi polskie rolnictwo oraz podkreślił, jak ważne jest dla kraju bezpieczeństwo białkowe. Po przemówieniu Ministra Adam Stępień, Dyrektor Generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju, wygłosił prelekcję na temat rzepaku jako podstawowego źródła białka pozyskiwanego z rodzimych upraw oraz jego zastosowania w sektorze drobiarskim w Polsce. Kolejnym punktem spotkania była debata, w której udział wzięli Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Piotr Kulikowski – Prezes Zarządu KRD-IG oraz Juliusz Młodecki – Prezes Zarządu KZPRiRB.
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Spotkanie zakończyło się oficjalnym podpisaniem porozumienia między KRD-IG a KZPRiRB, dotyczącego m.in. prowadzenia wspólnych działań w zakresie poszukiwania nowych i wykorzystania istniejących krajowych źródeł białka, ze szczególnym uwzględnieniem rzepaku oraz śruty rzepakowej. Dokument zakłada również wymianę doświadczeń w obszarze dostępności rodzimego białka paszowego i jego wykorzystania przez różne gatunki drobiu oraz wspólne inicjatywy, służące popularyzacji krajowych źródeł białka paszowego wśród hodowców i producentów drobiu. Ważnym punktem są również wspólne wystąpienia wobec organów administracji rządowej w przedmiotowym obszarze.
więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Jak zniesienie ceł na import z Ukrainy wpłynie na rynek drobiu? (wywiad)
-
Ardanowski: Zniesienie ceł na ukraiński eksport odbije się na polskim rolnictwie
-
Ardanowski: Na świecie zaczyna brakować żywności
-
Ardanowski: wojna w Ukrainie spowodowała wielką wyrwę w produkcji żywności
-
mięso na wtorek
Ceny mięsa w sklepach rosną. Jak duże podwyżki zaakceptują sieci?
-
Państwo musi w większym stopniu strategicznie zarządzać rynkiem żywności
-
Ardanowski: w sytuacji wojny potrzebny jest interwencjonizm państwowy
-
KRD-IG: Polska branża drobiarska solidaryzuje się z Ukrainą
-
Kulikowski: Wierzę, że agresja Rosji osłabnie
-
Drobiarze chcą przeprosin za reportaż. "Manipulacja emocjami widzów"
- Firmy spożywcze i handlowe w I półroczu: przejęcia, inflacja, wojna
- Co będzie gdy mleczarniom zabraknie energii?
komentarze (1)
Wystarczy że wrócimy do mączek mięso-kostnych tak jak robi to cały glob poza zieloną wyspą o nazwie UE. Ale poco lepiej napychać kasę w ręce kilku firm importujących soję do europy.Generować dodatkowe koszty na spalarniach odpadów ubojowych i hodowlanych. Rzepak pod względem białka i jego strawności (białko białku nie równe!!) nigdy nie dorówna soi modyfikowanej. To jak przerabianie poloneza na mercedesa. Mnóżcie koszty dalej i wprowadzajcie syf bez norm UE z Ukrainy, Tajlandii, Brazylii, Argentyny itd. Może jeszcze przejdziecie na łubin wąskolistny... nie róbcie z siebie pośmiewiska:)
Odpowiedz