KSG Agro tworzy zapasy surowców

Ukraiński agroholding KSG Agro notowany na GPW w Warszawie rozpoczął tworzenie strategicznego trzymiesięcznego zapasu surowców do produkcji mieszanek paszowych we własnej wytwórni. Celem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania zakładu hodowli trzody chlewnej z uwzględnieniem ryzyka przerw w dostawach składników z powodu tymczasowego zerwania łańcuchów logistycznych w czasie wojny.

Według przewodniczącego rady dyrektorów KSG Agro Siergieja Kasjanowa, w celu realizacji tego zadania dostawcy premiksów do produkcji pasz dodatkowo podwyższyli limity dostaw. Spółka szacuje miesięczny wolumen dostaw premiksów i mieszanek dla nowonarodzonych prosiąt na 160 ton.

KSG Agro zwiększa zapasy składników paszowych

Na dziś już został utworzony zapas składników do produkcji mieszanek paszowych: ziarna (jęczmień, kukurydza, pszenica, pszenżyto, sorgo, które uprawiane są przez gospodarstwa roślinne KSG Agro) – na 4 miesiące, innych (otręby, śruta sojowa, śruta słonecznikowa, śruta słonecznikowa) – na 1 miesiąc, premiksów – na 1,5 miesiąca. Spółka zamierza w najbliższym czasie zwiększyć zapasy wszystkich rodzajów składników, co pozwoli na trzymiesięczną nieprzerwaną produkcję pasz.

Według Siergieja Kasjanowa, obecnie wytwórnia działa na pełnych obrotach. Jeśli wcześniej pracowała na jedną zmianę ze zdolnością produkcyjną 100 ton paszy dziennie, teraz na dwie zmiany ze zdolnością produkcyjną ponad 200 ton dziennie.

KSG Agro to jeden z wiodących zintegrowanych pionowo ukraińskich agroholdingów. Głównymi kierunkami działalności grupy jest hodowla trzody chlewnej i produkcja wieprzowiny, a także uprawa roślin. Akcje holdingu są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. KSG Agro jest członkiem European Business Association (EBA).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl