Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Nie będzie zmian w dopłatach do utylizacji zwierząt

  • Autor: PAP
  • Data: 29-12-2010, 16:00
W 2011 r. dofinansowanie utylizacji padłych zwierząt gospodarskich będzie na dotychczasowych zasadach. Za zbiór i utylizację bydła w wieku powyżej 2 lat rolnik nie będzie nic płacił - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ARiMR podpisała umowy z 12 firmami na dofinansowanie w 2011 r. kosztów utylizacji padłych zwierząt gospodarskich. Obejmują one koszty zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłego bydła, owiec, kóz, świń i koni. Zasady korzystania z usług utylizacyjnych z dofinansowaniem Agencji w 2011 r., dla rolników będą takie same jak obecnie. Nieznacznie zmienił się jedynie wzór oświadczenia producenta rolnego, w związku ze zmianą adresu korespondencyjnego Centrali Agencji.

Na dopłaty do utylizacji zwierząt w 2011 r. przeznaczone jest 68 mln zł. W 2010 było to 59 mln zł.


Agencja zapłaci za rolnika pełne koszty zbioru i transportu padłego bydła, owiec, kóz, koni oraz świń, a także pokryje w 100 proc. koszty utylizacji padłego bydła w wieku powyżej 2 lat oraz owiec i kóz, które ukończyły 18. miesiąc życia. Natomiast w przypadku utylizacji padłego bydła poniżej 2 lat oraz owiec i kóz poniżej 18. miesiąca życia oraz świń i koni, niezależnie od ich wieku, Agencja może dofinansować do 75 proc. kosztów poniesionych przez rolnika.

W przypadku producentów rolnych będących płatnikami podatku VAT, dofinansowanie nie obejmuje kwoty tego podatku - zaznacza Agencja.

Wybór firm został dokonany na podstawie rankingu. Preferowane były oferty z jak najniższą ceną. Jednak koszty świadczeń są zróżnicowane, dlatego rolnicy przed zleceniem wykonania usługi powinni zapoznać się z cennikiem poszczególnych firm działających na terenie danego województwa.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!