Na nagraniach z ukrytej kamery w ubojni oraz w samochodzie do transportu bydła poza ubojem krów nie mających sił na samodzielne utrzymanie się na nogach z powodu chorób lub urazów np. poporodowych uchwycono także przestępczą rolę niemieckich służb weterynaryjnych.

W programie pokazano proceder zakupu, a następnie ładunku na samochody chorych zwierząt z gospodarstw, przewożenia ich do rzeźni oraz przetwarzania na mięso. Co ciekawe, niemiecki organ weterynaryjny potwierdził, że rzeźnia była regularnie kontrolowana przez dwóch urzędowych lekarzy weterynarii.

Rzeźnia w Düdenbüttel dostarczyła wołowinę na kebab i hamburgery do zakładów m.in. w Holandii. Firma zapewnia, że mięso zostało wycofane. Zakład ten dystrybuuje swoje produkty do wielu krajów Unii Europejskiej. 

To nie pierwszy przypadek nieprawidłowości w zakładzie mięsnym na terenie Dolnej Saksonii. Niedawno w mieście Bad Iburg zamknięto rzeźnie, po tym, jak okazało się, że skupowała i przerabiała nie tylko bydło chore, ale także padłe.

Jak można było się dowiedzieć w programie ARD to już dziesiąty skandal tego typu w niemieckiej branży mięsnej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Więcej na Cenyrolnicze.pl

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl