Jedną ze spółek zależnych PHW jest grupa przedsiębiorstw drobiarskich występujących pod rynkową marką "Wiesenhof", mająca największy udział w niemieckim rynku drobiu. Obroty Wiesenhof wzrosły w 2008/98 r. o 7,5 proc. do 1,19 mld euro, a sprzedaż mięsa drobiu zwiększyła się o 7,7 proc. do 445 tys. ton, z czego 25 proc. trafiło na rynki zagraniczne.

Zapotrzebowanie na drób jest wciąż wysokie, rośnie zwłaszcza popularność tzw. produktów "convenience" - czyli wygodnych do przyrządzenia oraz parówek drobiowych.

Grupa PHW działa również na rynku polskim - należy do niej szczecińska firma drobiarska Drobimex oraz firma Bomadek z Trzebiechowa, specjalizująca się w produkcji mięsa z indyka. Obroty obu firm polskich wyniosły w 2008/09 roku 90,5 mln euro - o 35,2 proc. mniej niż w roku 2007/08. Gorsze wyniki finansowe w minionym roku to głównie skutek procesu konsolidacji Drobimexu. Rok bieżący zapowiada się już bardziej obiecująco, dotychczasowe wyniki sprzedaży są znacznie wyższe - dzięki inwestycjom i marketingowi.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl