Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Niemieckie i duńskie firmy mięsne inwestują w Rosji

  • Autor: globalmeatnews.com
  • Data: 06-06-2017, 15:45
Niemiecki Tönnies Fleisch rozpoczyna budowę zakładu produkcyjnego w Biełogrodzie o wartości 95 mln dolarów. Z kolei duński koncern Idavang zainwestuje w budowę kompleksu ferm trzody chlewnej w okolicach Petersburga - informuje serwis globalmeatnews.com
Niemieckie i duńskie firmy mięsne inwestują w Rosji
fot. shutterstock

Rzecznik rosyjskiego oddziału Tönnies Fleisch poinformował serwis globalmeatnews.com, że spółka chce zainwestować 95 mln dolarów w pierwszy etap budowy kompleksu ubojni w rejonie Biełogrodu w południowej Rosji.

W biełogrodzkim zakładzie Niemcy chcą ubijać 350 sztuk świń na godzinę i 728 tys. sztuk trzody rocznie. Będzie to jeden z największych tego typu obiektów w Rosji. W ramach inwestycji powstanie także linia do krojenia i pakowania produktów. Tönnies nabył już 30-hektarową działkę w jednej z dzielnic Biełogrodu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Kolejny etap inwestycji przewiduje zwiększenie mocy produkcyjnych do 1,04 mln ton rocznie w 2020 roku, a długoterminowo do 2,08 mln ton. Tönnies chce, aby 70 proc. produkcji nowej fabryki było przeznaczane na rynek rosyjski, a pozostała część na eksport do Unii Europejskiej.

Ogłoszenie o budowie zakładu w Rosji jest realizacją planów Tönnies Fleisch z 2016 roku. Spółka ogłosiła budowę 20 ferm hodowlanych trzody chlewnej oraz zakładu pakowania mięsa w rejonie Woroneża o wartości 618 mln dolarów.

Plany inwestycyjne w Rosji ma także duński koncern Idavang,który posiada już dwie fermy trzody chlewnej zlokalizowane w okolicach Petersburga i Pskowa.

Do końca 2017 roku Duńczycy chcą zwiększyć możliwości produkcyjne ferm z obecnych 300 tys. do 398 tys. sztuk, co wiąże się z budową nowego kompleksu ferm w okolicach Petersburga.

Kreml utrzymuje, że zagraniczni inwestorzy są zainteresowani Rosją ze względu na wielkość tamtejszego rynku oraz perspektywy wzrostu gospodarczego. Bank Światowy prognozuje wzrost PKB Rosji w 2017 roku na poziomie 1,5 proc. Rosyjskie statystyki pokazują, że w perspektywie średniookresowej produkcja wieprzowiny w Rosji rośnie. W ciągu ostatnich 10 lat produkcja przemysłowa tego mięsa wzrosła w Rosji siedmiokrotnie, a konsumpcja podwoiła się.

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!