Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Pamapol: Zarząd zmienia zdanie w sprawie wycofania spółki z GPW

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 21-06-2020, 13:54
Zarząd Pamapol S.A. informuje, że podjął decyzję o wprowadzeniu do porządku obrad najbliższego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki punktu dotyczącego podjęcia uchwały uchylającej uchwałę z sierpnia 2018 r. w sprawie zniesienia dematerializacji akcji oraz wycofania akcji Spółki z obrotu na rynku regulowanym (podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Pamapol: Zarząd zmienia zdanie w sprawie wycofania spółki z GPW
Krzysztof Półgrabia, wiceprezes zarządu Pamapol SA, fot. archiwum

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

W ocenie Zarządu Pamapolu w ciągu ostatnich miesięcy nastąpiła istotna zmiana w zakresie perspektyw rozwojowych spółki oraz całej grupy kapitałowej:

Pojawiły się korzystne zmiany w strukturze sprzedaży spółki, w szczególności wzrost eksportu. Konieczna jest kontynuacja przyjętych planów inwestycji odtworzeniowo-efektywnościowych, warunkujących odzyskanie rentowności i obsługę otwierających się rynków na produkty spółki. Występuje zwiększone zapotrzebowanie na środki finansowe spółek zależnych - MitMar oraz WZPOW Kwidzyn - na finansowanie kapitału obrotowego oraz inwestycji, wynikających z pozytywnych efektów realizacji działań restrukturyzacyjnych, a jednocześnie ma miejsce znaczące zmniejszenie dostępności finansowania bankowego, wynikające zarówno z niezadowalających wyników finansowych Spółki w 2019 roku, jak i z obecnych zakłóceń w funkcjonowaniu rynku finansowego w Polsce w okresie epidemii koronawirusa - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!