Paprykarz szczeciński jako ozdoba choinkowa

O tym, że paprykarz szczeciński to dla mieszkańców tego miasta coś więcej niż produkt spożywczy nie trzeba nikogo przekonywać. Rybny przysmak od kilku lat ma już w mieście swój pomnik. Szczecin: Konserwator zabytków nie chce pomnika paprykarza W tym roku dołączą do niego bombki w kształcie puszki z paprykarzem. 

Jak mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Mirosław Wasilewski, pomysłodawca bombki w kształcie paprykarza, pomysł pojawił się już w 2020 roku.

- Klienci dopytywali o wzór, który przedstawiałby jakiś motyw związany ze Szczecinem. Pomyśleliśmy o paprykarzu, który kojarzony jest z naszym miastem w całym kraju i nie tylko. Nawet sklepy polonijne w Chicago mają go w swojej ofercie. Plany pokrzyżowała nam pandemia, ale w tym roku ruszamy ze sprzedażą na 100 procent - dodaje.

Bombka z paprykarzem - hit sprzedaży

Wasilewski dodaje, że pierwsze reakcje szczecinian pokazują, że pomysł był trafiony. 

- Zainteresowanie jest duże. Jedni są zachwyceni, inni przerażeni, że coś takiego można powiesić na choince. Bombkami zainteresowało się też wiele firm, m.in. Pogoń Szczecin czy jedna z zakładów rybnych produkujących paprykarz, który zamówił bombki jako prezenty dla swoich dostawców - mówi.

Z czego wykonane są paprykarzowe bombki? Nasz rozmówca wskazuje, że ozdoby produkowane są w Polsce tradycyjną, rzemieślniczą metodą.

- Jest to jedna forma, którą się wydmuchuje. Następnie jest ona srebrzona, po czym nakładane są warstwy kolorowej farby. Współpracujemy z firmą z Częstochowy, która wydmuchuje dla nas i częściowo przyozdabia bombki. Następnie wraz z małżonką osobiście malujemy i pakujemy je już w Goleniowie - mówi Wasilewski.

Ile kosztuje bombka w formie paprykarza?

Bombka w kształcie puszki paprykarza kosztuje 18 zł. Można ją kupić przez cały rok w sklepie odzieżowym Elegant w Goleniowie, a w okresie przedświątecznym także w punkcie na terenie szczecińskiej Galerii Gryf na Osiedlu Słonecznym oraz na wybranych jarmarkach i kiermaszach w regionie. Wkrótce ruszy także sprzedaż online. Bieżące informacje przekazywane są na facebookowym profilu “Paprykarze na choinkę”.

Mirosław Wasilewski wskazuje, że paprykarz to nie jedyny spożywczy motyw bombki, w który można zaopatrzyć się u niego na Boże Narodzenie.

- Mamy także serię owocowo-warzywną m.in. z ogórkami, które są niezwykle popularne w Niemczech, a także bombki z hot-dogiem, kuflem piwa czy ciastem marchewkowym. Z pozaspożywczych motywów dużą popularność notuje seria z klasykami polskiej motoryzacji, jak Maluch, Warszawa, Nysa czy Polonez. Mogę zdradzić, że na następny sezon mamy już zaprojektowany prototyp bombki w kształcie konserwy turystycznej i pasztetu. Na pewno pojawią się też inne wzory nawiązujące do żywności. Jako producent jesteśmy w stanie wykonać na bombce puszki logo dowolnej firmy, sklepu czy hurtowni w krótkich seriach - podsumował.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl